MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Jak przygotować mleko następne LITTLE STEPS® 2 i LITTLE STEPS® 3?

Twój maluszek w dniu narodzin rozpoczyna niesamowitą podróż. Każdego dnia intensywnie się rozwija, dlatego potrzebuje wsparcia na każdym kroku. Z myślą o potrzebach małych odkrywców po 6. miesiącu życia powstało mleko następne LITTLE STEPS® 2. Sprawdź, jak je odpowiednio przygotować dla dziecka, aby stanowiło dla niego pełnowartościowy posiłek! 

5min. czytania Czer 12, 2024

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo, jak tylko jest to możliwe. Jeśli jednak Twój maluszek skończył już 6 miesięcy i zdecydowałaś się na karmienie mieszane lub planujesz niedługo odstawić dziecko od piersi, warto wiedzieć, jak przygotować mleko następne. Wybierz mleko następne LITTLE STEPS® 2 i sprawdź, jak je w łatwy i szybki sposób przyrządzić!

Przygotowanie LITTLE STEPS® 2 – jak to zrobić?

LITTLE STEPS® 2 jest mlekiem następnym w proszku, które powstało z myślą o niemowlętach powyżej 6. miesiąca życia. W składzie produktu znajduje się żelazo*, wapń*, witamina D* oraz inne niezbędne składniki odżywcze dla zdrowego rozwoju Twojego dziecka. Kiedy już zdecydujesz się na karmienie mlekiem następnym, wybierz smoczek oraz butelkę i zobacz, jak krok po kroku przygotować pełnowartościowy posiłek dla maluszka!

milk bottleNa początek dokładnie umyj ręce. Zadbaj również o to, aby butelka, smoczek i nakrętka zostały dobrze wysterylizowane. By usunąć zanieczyszczenia lub ewentualne pozostałości mleka następnego po poprzedniej porcji, wygotuj akcesoria do karmienia w małym rondelku przez 5 minut i pozostaw je pod przykryciem aż do chwili użycia.

water for milkNastępnie zagotuj w czajniku wodę, a potem pozostaw ją do ostygnięcia. Zawsze używaj wody z pewnego źródła, aby mieć pewność, że nie będzie w niej żadnych drobnoustrojów czy innych zanieczyszczeń, które zaszkodzą delikatnemu brzuszkowi dziecka. Najlepsza będzie woda źródlana lub mineralna niskozmineralizowana (ogólna zawartość składników mineralnych powinna być niższa niż 500mg/l), niskosodowa, niskosiarczanowa. Możesz także podawać dziecku ostudzoną przegotowaną wodę.

pouring milk into waterPotem odmierz odpowiednią ilość przestudzonej wody (zgodnie z tabelą karmienia z opakowania) i przelej ją do butelki. Ważne, aby zachować proporcje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że mleko następne dla maluszka dostarczy mu odpowiednią ilość składników odżywczych i będzie idealnie zbilansowane. Woda powinna mieć temperaturę 37°C, aby proszek dobrze się w niej rozpuścił. Po prostu trzymaj się zaleceń ekspertów Nestlé.

milk scoopZawsze przed przygotowaniem mleka upewnij się, że miarka jest dobrze umyta oraz sucha. Potem odmierz odpowiednią porcję proszku dopasowaną do wieku niemowlęcia. Posługuj się wyłącznie załączoną do opakowania miarką. Pamiętaj o zachowaniu zasad higieny i proporcji.

mixing milkNa koniec zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Pamiętaj, aby dobrze zamknąć torebkę po każdym użyciu, aby ograniczyć dostęp powietrza i drobnoustrojów do mleka z otoczenia, co może zmienić właściwości produktu.

 

Za każdym razem, kiedy przygotowujesz mleko następne w butelce dla dziecka, przygotuj tylko jedną porcję, którą od razu podasz maluszkowi. Niezjedzone mleko następne należy wylać, a przy kolejnym karmieniu powtórzyć cały proces i przyrządzić świeży posiłek.

 

milk bottle and teat

 

Proporcje do przygotowania mleka następnego LITTLE STEPS® 2

Już jedno opakowanie LITTLE STEPS® 2 pozwala na przygotowanie około 22 porcji mleka następnego o pojemności 200 ml. W pudełku znajdziesz aż 2 torebki, każda po 300 g! Przygotowując mleko następne zawsze postępuj zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli karmienia obecnej na opakowaniu produktu.

  • Jeśli Twoje dziecko ma 7-8 miesięcy: w 180 ml przegotowanej wody rozpuść 6 płaskich miarek proszku. Dzienna liczba karmień w tym wieku to 3.
  • Gdy maluszek ma 8-12 miesięcy: użyj 210 ml wody i 7 płaskich miarek proszku. Liczba karmień mlekiem następnym w tym przypadku to 3 lub 2 na dzień.

Ważne

Kiedy maluszek skończy 6 miesięcy, zgodnie ze schematem żywienia niemowląt w diecie dziecka powinny pojawiać się już pokarmy inne niż mleko. Przed wprowadzeniem ich warto skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Spacer z maluszkiem a pora karmienia

Wychodzisz z maluszkiem np. na spacer, a akurat przypada czas karmienia? To żaden problem! Możesz śmiało zabrać ze sobą ciepłą wodę w termoochronnym opakowaniu oraz odmierzoną ilość proszku i bezpośrednio przed podaniem przygotować mleko poza domem.

W ten sposób łatwo przyrządzisz porcję LITTLE STEPS® 2 dla maluszka. Nie zabieraj gotowego mleka w butelce, ponieważ dla bezpieczeństwa maluszka przygotowana porcja powinna zostać od razu podana dziecku, nie należy jej przechowywać.

 

mom is feeding the baby with a  bottle

 

Dlaczego mleko nastęne LITTLE STEPS® 2 musisz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu?

Dzięki temu ochronisz produkt przed wilgocią, działaniem temperatury oraz światła. Te czynniki mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość mleka następnego, a przecież chcesz podawać maluszkowi każdego dnia tylko to, co dla niego dobre. Jeżeli będziesz trzymać się zaleceń z opakowania, uda Ci się zachować wysoką wartość odżywczą produktu przez cały okres jego przechowywania – od otwarcia torebki, aż do ostatniej miarki! Z tego samego powodu zawartość opakowania należy zużyć w ciągu 3 tygodni od otwarcia.

 

LITTLE STEPS® 2

 

Jak przygotować mleko dla Juniora?

Twój maluszek już niedługo kończy roczek? To ważny moment, kiedy niemowlak staje się juniorem. Dla starszych dzieci również mamy coś specjalnego! To produkt na bazie mleka LITTLE STEPS® 3! Jak je przygotowywać? Trzymaj się tych samych zasad higieny i bezpieczeństwa, co powyżej.

 

baby drinking milk with non-spill

 

By przygotować porcję produktu, wymieszaj 210 ml wody z 7 płaskimi miarkami proszku. Dzienna liczba karmień to 2-3 w zależności od potrzeb dziecka. Jedno opakowanie pozwala na przygotowanie około 18 porcji, które juniorowi możesz podawać do wypicia w kubeczku niekapku.

Ważne

Pamiętaj, że każdego dnia w jadłospisie Juniora powinny pojawić się 3 porcje mleka lub jego przetworów. To jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby podawać dziecku mleko krowie, dlatego warto wybrać właśnie LITTLE STEPS® 3. Produkt na bazie mleka zawiera mniej białka niż mleko krowie oraz więcej potrzebnego dziecku żelaza, witaminy C, witaminy D oraz kwasów tłuszczowych Omega 3. Mleko krowie nie zawiera odpowiednio wysokiego poziomu tych składników, dlatego produkt na bazie mleka dopasowany do potrzeb żywieniowych dziecka jest dobrym rozwiązaniem!

*Zawartość zgodnie z przepisami prawa.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.