Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Białko w diecie niemowląt

Sprawa wielkiej wagi!

Białko w diecie Twojego maluszka

Białko to drugi, po wodzie, składnik ciała ludzkiego a zarazem jego najważniejszy budulec. To z białka, jak z cegiełek, powstają tkanki. Ilość i jakość białka w diecie dziecka w początkowym okresie życia jest bardzo ważna dla jego przyszłego zdrowia! W tej sekcji dowiesz się więcej na temat kluczowej roli białka w diecie Twojego dziecka. Dowiedz się, jak zadbać odpowiednią ilość i jakość tego wyjątkowego składnika w diecie maluszka.

Wszystko, co należy wiedzieć o białku

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Celem, do którego powinna dążyć mama w żywieniu swojego malucha jest wyłączne karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy jego życia – jest to gwarantem zdrowego startu w przyszłość.

zdolności umysłowe dziecka

Zdolności umysłowe dziecka

Rozwój mózgu Twojego dziecka w dużym stopniu zależy od prawidłowej diety. Czy wiesz, jaki składnik menu ma największe znaczenie dla jego zdolności intelektualnych?

Dowiedz się więcej

dziecko karmione łyżeczką

Składniki odżywcze dla dzieci

Białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka. Wyjaśniamy, jak skomponować dobry jadłospis.

Dowiedz się więcej

źródła białka w diecie dziecka

Żywienie niemowląt. Źródło białka w diecie dziecka

Białko jest niezwykle ważnym budulcem rozwijającego się organizmu dziecka. Zadbaj o to, aby w jego menu znalazła się odpowiednia ilość produktów z tym składnikiem.

Dowiedz się więcej

białko ilość i jakość w diecie

Białko – jego jakość i ilość w diecie niemowląt ma znaczenie

Białko to kluczowy budulec rozwijającego się organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twój maluszek spożywał odpowiedniej jakości białko we właściwych ilościach.

Dowiedz się więcej

matka z niemowlakiem

Prawidłowa dieta wcześniaka – jak powinna wyglądać?

Dzieci, które urodziły się przed 37. tygodniem ciąży, wymagają specjalistycznej opieki. Wyjaśniamy, jak powinno wyglądać żywienie maluszka, który jest wcześniakiem.

Dowiedz się więcej

matka karmiąca dziecko

Dieta dla niemowląt i małych dzieci

Prawidłowo zbilansowana dieta ma wpływ na wzrost i rozwój Twojego dziecka. Zapewnij maluszkowi zdrową przewagę, uzupełniając jego dietę o ważne składniki pokarmowe.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.