Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Topic Page - udostępnij
X

Białko w diecie niemowląt

Sprawa wielkiej wagi!

Białko w diecie Twojego maluszka

Białko to drugi, po wodzie, składnik ciała ludzkiego a zarazem jego najważniejszy budulec. To z białka, jak z cegiełek, powstają tkanki. Ilość i jakość białka w diecie dziecka w początkowym okresie życia jest bardzo ważna dla jego przyszłego zdrowia! W tej sekcji dowiesz się więcej na temat kluczowej roli białka w diecie Twojego dziecka. Dowiedz się, jak zadbać odpowiednią ilość i jakość tego wyjątkowego składnika w diecie maluszka.

Wszystko, co należy wiedzieć o białku

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Celem, do którego powinna dążyć mama w żywieniu swojego malucha jest wyłączne karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy jego życia – jest to gwarantem zdrowego startu w przyszłość.

Zdolności umysłowe dziecka

Rozwój mózgu Twojego dziecka w dużym stopniu zależy od prawidłowej diety. Czy wiesz, jaki składnik menu ma największe znaczenie dla jego zdolności intelektualnych? Przekonaj się, czy Twój maluch dostaje go w odpowiednich ilościach! 

Dowiedz się więcej

Składniki odżywcze dla dzieci

Białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne – to wszystko ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju Twojego maluszka. W tym artykule wyjaśniamy, jak właściwie komponować jadłospis dla dzieci.

Dowiedz się więcej

Żywienie niemowląt. Źródło białka w diecie dziecka

Białko jest niezwykle ważnym budulcem rozwijającego się organizmu Twojego niemowlaka. Zadbaj więc o to, by w jego menu znalazła się odpowiednia ilość produktów zawierających ten składnik.

Dowiedz się więcej

Białko – jego jakość i ilość w diecie niemowląt ma znaczenie

Białko to kluczowy budulec rozwijającego się organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twój maluch spożywał odpowiedniej jakości białko w odpowiednich ilościach. 

Dowiedz się więcej

Prawidłowa dieta wcześniaka – jak powinna wyglądać?

Dzieci, które przyszły na świat przed 37. tygodniem ciąży, wymagają specjalistycznej opieki. Wyjaśniamy, jak powinien wyglądać sposób żywienia maluszka.

Dowiedz się więcej

Dieta dla niemowląt i małych dzieci

Dowiedz się, jakich  składników nie powinno zabraknąć w diecie dziecka, w trosce o jego zdrowy wzrost i rozwój!

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.