MyFeed Personalized Content
7 protein

Białko w diecie niemowląt

Sprawa wielkiej wagi!

Białko w diecie Twojego maluszka

 

Białko to drugi, po wodzie, składnik ciała ludzkiego a zarazem jego najważniejszy budulec. To z białka, jak z cegiełek, powstają tkanki. Ilość i jakość białka w diecie dziecka w początkowym okresie życia jest bardzo ważna dla jego przyszłego zdrowia! W tej sekcji dowiesz się więcej na temat kluczowej roli białka w diecie Twojego dziecka. Dowiedz się, jak zadbać odpowiednią ilość i jakość tego wyjątkowego składnika w diecie maluszka.

Wszystko, co należy wiedzieć o białku

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Celem, do którego powinna dążyć mama w żywieniu swojego malucha jest wyłączne karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy jego życia – jest to gwarantem zdrowego startu w przyszłość.

protein quantity and quality in the diet
Białko – jego jakość i ilość w diecie niemowląt ma znaczenie

Białko to kluczowy budulec rozwijającego się organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twój maluszek spożywał odpowiedniej jakości białko we właściwych ilościach.

mother with baby
Prawidłowa dieta wcześniaka – jak powinna wyglądać?

Dzieci, które urodziły się przed 37. tygodniem ciąży, wymagają specjalistycznej opieki. Wyjaśniamy, jak powinno wyglądać żywienie maluszka, który jest wcześniakiem.

mother measures the foot of the baby
Siatki centylowe

Narzędzia

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę