Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Gdy zostajesz mamą, wiąże się to często z dużym stresem i obawami. Warto wiedzieć, jak reagować na różne wyzwania. Dowiedz się, dlaczego doświadczasz wahań emocjonalnych. Pokażemy Ci też, jak odnaleźć się w roli młodej mamy i nie wątpić w swoje możliwości. Postaraj się również zadbać o to, aby powrót do pełnej bliskości z partnerem był dla Ciebie wspaniałym przeżyciem.

jak zostać supertatą

Jak budować relacje z dzieckiem

Niestety nie istnieje jedna sprawdzona „instrukcja” wychowania dziecka. W rodzicielstwie możesz się mierzyć z bardzo różnymi problemami, które będą od Ciebie wymagać szczególnych rozwiązań. Warto jednak przyjąć pewne ogólne wytyczne wychowawcze i starać się ich trzymać, aby pod Twoimi skrzydłami rosło szczęśliwe dziecko.

Dowiedz się więcej

zczęście

Pokochaj swoje ciało po porodzie

Czas powiedzieć to sobie wprost: ciało po ciąży nie będzie dokładnie takie samo jak przed nią. Nie oznacza to jednak, że wygląda ono źle – jest po prostu inne. Jeśli zaakceptujesz zmiany, jakie zaszły w Twoim organizmie, i podejdziesz do samej siebie z wyrozumiałością, poczujesz się szczęśliwsza.

Dowiedz się więcej

rodzina

Seks po porodzie

Powrót do seksu po ciąży może Ci się wydawać sporym wyzwaniem. Być może odczuwasz lęk przed zbliżeniem lub czujesz się niepewna co do swojej atrakcyjności. Przekonaj się, jak sprawić, aby powrót do współżycia po porodzie okazał się dla Ciebie bezpieczny i przyjemny.

Dowiedz się więcej

rozstępy

Po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie jest operacją, po której powrót do formy przebiega nieco inaczej niż po porodzie naturalnym. Jeżeli urodziłaś maluszka przez cesarskie cięcie, koniecznie dowiedz się m.in.: w jaki sposób pielęgnować bliznę, jak długo utrzymuje się krwawienie po cesarce i jakie są jej skutki. Przeczytaj również ważne informacje dotyczące karmienia piersią po cesarskim cięciu.

Dowiedz się więcej

przytulność

Mamo, zadbaj o siebie

Każdy musi czasem się odprężyć i naładować akumulatory – a młode mamy przede wszystkim. Zrób coś tylko dla siebie, zrelaksuj się, tak abyś potem wróciła do obowiązków wypoczęta. Dbanie o stan swego ducha jest równie ważne, jak o kondycję ciała. Naucz się więc odpoczywać!

Dowiedz się więcej

kobieta leżąca na poduszce

Depresja poporodowa – czym jest i jak sobie pomóc?

Kiedy w pierwszych miesiącach po porodzie odczuwasz przedłużające się zaburzenia nastroju, nasilone obawy o swoje dziecko, masz problemy ze snem i apetytem, to znak, że być może cierpisz na depresję poporodową. W odróżnieniu od baby bluesa, który trwa kilka-kilkanaście dni i mija samoistnie, depresja poporodowa jest chorobą wymagającą leczenia. Sprawdź, z czym się ona wiąże i jak sobie radzić, jeśli Cię dotknęła.

Dowiedz się więcej

matka z dzieckiem

Jak być dobrą mamą?

Do macierzyństwa można próbować się przygotować, ale gdy w końcu zostajesz mamą, i tak Twój świat wywraca się do góry nogami. Możesz odczuwać stres przed tym, czy sprawdzisz się w nowej roli, i mieć obawy co do tego, jak teraz potoczy się Twoje życie. Nie martw się jednak na zapas – ze wszystkim dasz sobie radę. Sprawdź, jak w pełni cieszyć się macierzyństwem i być dobrą mamą.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.