Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Gdy zostajesz mamą, wiąże się to często z dużym stresem i obawami. Warto wiedzieć, jak reagować na różne wyzwania. Dowiedz się, dlaczego doświadczasz wahań emocjonalnych. Pokażemy Ci też, jak odnaleźć się w roli młodej mamy i nie wątpić w swoje możliwości. Postaraj się również zadbać o to, aby powrót do pełnej bliskości z partnerem był dla Ciebie wspaniałym przeżyciem.

Jak budować relacje z dzieckiem

Niestety nie istnieje jedna sprawdzona „instrukcja” wychowania dziecka. W rodzicielstwie możesz się mierzyć z bardzo różnymi problemami, które będą od Ciebie wymagać szczególnych rozwiązań. Warto jednak przyjąć pewne ogólne wytyczne wychowawcze i starać się ich trzymać, aby pod Twoimi skrzydłami rosło szczęśliwe dziecko.

Dowiedz się więcej

Pokochaj swoje ciało po porodzie

Czas powiedzieć to sobie wprost: ciało po ciąży nie będzie dokładnie takie samo jak przed nią. Nie oznacza to jednak, że wygląda ono źle – jest po prostu inne. Jeśli zaakceptujesz zmiany, jakie zaszły w Twoim organizmie, i podejdziesz do samej siebie z wyrozumiałością, poczujesz się szczęśliwsza.

Dowiedz się więcej

Seks po porodzie

Powrót do seksu po ciąży może Ci się wydawać sporym wyzwaniem. Być może odczuwasz lęk przed zbliżeniem lub czujesz się niepewna co do swojej atrakcyjności. Przekonaj się, jak sprawić, aby powrót do współżycia po porodzie okazał się dla Ciebie bezpieczny i przyjemny.

Dowiedz się więcej

Po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie jest operacją, po której powrót do formy przebiega nieco inaczej niż po porodzie naturalnym. Jeżeli urodziłaś maluszka przez cesarskie cięcie, koniecznie dowiedz się m.in.: w jaki sposób pielęgnować bliznę, jak długo utrzymuje się krwawienie po cesarce i jakie są jej skutki. Przeczytaj również ważne informacje dotyczące karmienia piersią po cesarskim cięciu.

Dowiedz się więcej

Mamo, zadbaj o siebie

Każdy musi czasem się odprężyć i naładować akumulatory – a młode mamy przede wszystkim. Zrób coś tylko dla siebie, zrelaksuj się, tak abyś potem wróciła do obowiązków wypoczęta. Dbanie o stan swego ducha jest równie ważne, jak o kondycję ciała. Naucz się więc odpoczywać!

Dowiedz się więcej

Baby blues a depresja poporodowa

Początki macierzyństwa bywają dla niektórych kobiet trudne. Młode mamy zmagają się z obniżonym nastrojem i złym samopoczuciem. Mogą czuć się przemęczone i niepewne swojej nowej roli. Taki stan – gdy jest przejściowy – nazywamy baby blues. Jeśli jednak objawy nasilają się i trwają dłużej, może się okazać, że mamy do czynienia z depresją poporodową.

Dowiedz się więcej

Jak być dobrą mamą?

Do macierzyństwa można próbować się przygotować, ale gdy w końcu zostajesz mamą, i tak Twój świat wywraca się do góry nogami. Możesz odczuwać stres przed tym, czy sprawdzisz się w nowej roli, i mieć obawy co do tego, jak teraz potoczy się Twoje życie. Nie martw się jednak na zapas – ze wszystkim dasz sobie radę. Sprawdź, jak w pełni cieszyć się macierzyństwem i być dobrą mamą.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.