Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Instrukcja obsługi dziecka

Opieka i pielęgnacja noworodka

Ojcostwo wcale nie musi być straszne, wystarczy odpowiednio się do niego przygotować. Od pierwszych chwil z dzieckiem pomagaj mamie maluszka w codziennej opiece nad Waszym największym skarbem. Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka. Sprawdź, jak przewijać i przebierać noworodka oraz dowiedz się, kiedy warto zaplanować Wasz pierwszy rodzinny spacer.

ojcostwo nie takie straszne

Ojcostwo nie takie straszne

Gdy na świecie pojawia się dziecko, każdy mężczyzna ma prawo poczuć się niepewnie. Pamiętaj jednak, że ojcostwa – tak jak macierzyństwa – można i trzeba się po prostu stopniowo nauczyć.

Dowiedz się więcej

ojciec z dzieckiem

Jak zostać supertatą?

Bycie ojcem to nie tylko zabezpieczenie materialne rodziny. To też opieka nad dzieckiem. Zostań specjalistą do spraw kąpieli dziecka, karmienia, usypiania i zabiegów pielęgnacyjnych.

Dowiedz się więcej

ojciec z dzieckiem

Dziecko pod opieką taty – garść porad

Zostajesz sam z dzieckiem, przejmujesz obowiązki opieki nad maluszkiem? Skorzystaj z kilku porad i spraw, by był to niezapomniany czas zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej

przewijanie niemowlaka

Jak przewinąć niemowlaka – podstawy

Pieluchę u niemowlaka zmienia się tak często, że już wkrótce staniesz się mistrzem. Początkowo czynność ta może budzić niepewność. Sprawdź, co musisz przygotować i jak przystąpić do działania!

Dowiedz się więcej

ojciec z dzieckiem

Tato, zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka!

Jesteś głową rodziny – musisz nauczyć się reagować w sytuacjach kryzysowych, a najlepiej im przeciwdziałać. Dzięki świadomości w tym temacie będziesz prawdziwym oparciem dla swoich najbliższych.

Dowiedz się więcej

spacer z dzieckiem

Spacer z dzieckiem

Pierwszy spacer z noworodkiem to duże wydarzenie. Z czasem jednak oswoisz temat. Ważne, by do takiego spaceru odpowiednio się przygotować – tak, aby nic Cię nie zaskoczyło!

Dowiedz się więcej

ojciec z dzieckiem

Trudna sztuka ubierania niemowlaka

Świeżo upieczeni rodzice często stresują się tym, jak ubierać noworodka, aby nie dopuścić do jego przegrzania czy przeziębienia. Sprawdź, jak ubierać dziecko z głową!

Dowiedz się więcej

dziecko

Pielęgnacja noworodka po porodzie – chłopca i dziewczynki

Początkowo kąpiel noworodka wydaje się dużym wyzwaniem. Jednak nie ma potrzeby się zamartwiać. Weź sprawy w swoje ręce i zatroszcz się o właściwą pielęgnację noworodka – a początkowe obawy szybko ustąpią miejsca poczuciu, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie.

Dowiedz się więcej

Kikut pępowiny – jak pielęgnować pępek noworodka?

Kikut pępowiny – jak pielęgnować pępek noworodka?

Sprawdź, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja tej części ciała noworodka. Oto podstawowe zasady, aby zapobiec zapaleniu pępuszka u Twojego nowo narodzonego maleństwa.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.