Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ważna informacja

Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami.
Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka.
Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.
Oświadczam, że chcę przeglądać informacje dotyczące mlek początkowych.

Style - produkty

Produkty - udostępnij
X

NAN OPTIPRO® 1

NAN OPTIPRO® 1

NAN OPTIPRO® 1 to mleko początkowe dla zdrowych niemowląt od urodzenia, zawierające białko OPTIPRO®, aktywne kultury bakterii B. lactis i DHA. Sprawdź!

Także do dokarmiania

Kup teraz

od urodzenia

  Co warto wiedzieć

  Kompozycja składników mleka początkowego NAN OPTIPRO® 1 zawiera:

  • Białko OPTIPRO®
  • Aktywne kultury bakterii B.Lactis ​
  • DHA
  • Od narodzin

  ​*zgodnie z przepisami prawa

  Składniki

  serwatka (z mleka), mleko odtłuszczone, oleje roślinne (olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy), serwatka słodka (z mleka), laktoza (z mleka), cytrynian wapnia, olej rybi, cytrynian potasu, wodorotlenek potasu, chlorek magnezu, emulgator (lecytyna sojowa), chlorek potasu, dwuwinian choliny, L-fenyloalanina, fosforan sodu, chlorek sodu, witaminy (C, E, niacyna, kwas pantotenowy, B1, B2, A, B6, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12), wodorotlenek wapnia, tauryna, L-histydyna, inozytol, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, nukleotydy, L-karnityna, kultury bakterii Bifidobacterium lactis, siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, selenian (VI) sodu, koncentrat białka serwatkowego (z mleka).

  Alergeny

  • Produkt zawiera olej rybi.
  • Produkt zawiera mleko.
  • Produkt zawiera lecytynę sojową.

  Wartości odżywcze

  Wartość odżywczaw 100 gw 100 ml
  Wartość energetyczna2174 kJ / 520 kcal280 kJ / 67 kcal
  Tłuszcz, w tym:27.6 g3.56 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone6.5 g0.84 g
  - kwasy tłuszczowe jednonienasycone13.8 g1.78 g
  - kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym:4.9 g0.63 g
  - kwas linolowy4300 mg555 mg
  - kwas α-linolenowy380 mg49 mg
  - DHA135 mg17.4 mg
  Węglowodany, w tym:58.2 g7.51 g
  - cukry, w tym:58.2 g7.51 g
  - laktoza 58.2 g7.51 g
  Białko9.6 g1.24 g
  Witaminy:
  Witamina A470 µg-RE60.66 µg-RE
  Witamina D12.9 µg1.67 µg
  Witamina E10.3 mg α-tokoferolu1.33 mg α-tokoferolu
  Witamina K35 µg4.52 µg
  Witamina C80 mg10.33 mg
  Tiamina (B1)500 µg65 µg
  Ryboflawina (B2)1200 µg155 µg
  Niacyna (B3)4 mg0.52 mg
  Witamina B6300 µg39 µg
  Foliany 150 µg-DFE19.36 µg-DFE
  Witamina B121.3 µg0.17 µg
  Biotyna (B7)11 µg1.42 µg
  Kwas pantotenowy (B5)4.2 mg0.54 mg
  Składniki mineralne:
  Sód165 mg21.3 mg
  Potas520 mg67.11 mg
  Chlorki390 mg50.33 mg
  Wapń330 mg42.59 mg
  Fosfor185 mg23.88 mg
  Magnez44 mg5.68 mg
  Żelazo2.4 mg0.31 mg
  Cynk3.7 mg0.48 mg
  Miedź420 µg54 µg
  Mangan160 µg20.65 µg
  Fluorki≤ 60 µg≤ 7.74 µg
  Selen30 µg3.87 µg
  Jod110 µg14.2 µg
  Inne:
  Cholina170 mg21.94 mg
  Inozyto70 mg9.03 mg
  Tauryna32 mg4.13 mg
  Karnityna9.5 mg1.23 mg
  Nukleotydy14.8 mg1.91 mg

  Przygotowanie i stosowanie:

  Sposób przygotowania

  1. Umyj dokładnie ręce, zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
  2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.
  3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
  4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut: pozostaw do wystygnięcia.
  5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.
  6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona zanim jej użyjesz.
  7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.
  8. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.
  9. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni po otwarciu opakowania.

  Po zakończeniu karmienia mlekiem początkowym NAN OPTIPRO® 1, skonsultuj z lekarzem kontynuacje karmienia mlekiem następnym NAN OPTIPRO® 2 dostosowanym do potrzeb żywieniowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia.

  Przechowywanie: Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

  Masa netto: 800 g (2x400 g ℮) i 350 g 

  Ważna informacja: Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

  Mamy oceniają tę treść na 4.87/5

  Dobre mleczko

  Niestety po urodzeniu dziecka dostałam zapalenia piersi i bardzo się martwiłam o to, jak to będzie dalej... bo nie dopuszczałam do głowy innej myśli niż tylko naturalnego karmienia piersią. Stało się inaczej i zmuszona zostałam karmić mlekiem modyfikowanym. Z polecenia pediatry padło na NAN i ku mej uciesze maluszek dość szybko nauczył się ssać smoka, a mleko zyskało sobie jego sympatię i... smak ;). Polecam mamusiom, które z jakiś powodów nie mogą karmić piersią.

  Dobrze się u nas sprawdziło

  Pediatra poleciła mi podczas wizyty to mleko (mała też dostała je w szpitalu) i bardzo dobrze się u nas sprawdziło do karmienia mieszanego pierś / butelka. Córcia nie miała żadnych problemów brzuszkowych, smakowało jej to mleczko (nie miała też problemów z przerzucaniem się pomiędzy piersią a smoczkiem, ale mieliśmy buteleczkę "imitującą" pierś). Mleko dobrze się mieszało, bez grudek, łatwe do przygotowania. Polecam, jeśli mama potrzebuje czasem gdzieś wyjść a nie może odciągnąć i zostawić mleka. My potem przeszliśmy na 2. gdy już wróciłam do pracy.

  Nan optipro 1

  Wcześniej próbowaliśmy z Małym innego mleka, ale dopiero to się sprawdziło tak najbardziej. Maluch bardzo dobrze je toleruje, zero brzuszkowym problemów. Polcam szczerze!

  Nan optipro 1

  Moja cureczka sweitnie je toleruje. Nie boli jom brzuszek i nie ulewa. Super mleczko

  Nan Optipro 1

  Mój synek świetnie toleruje to mleko od samego początku! Nie ma problemów brzuszkowych, na pewno będziemy później stawiać na kolejne "numerki" :)

  Nadal nie znalazłaś tego
  Czego szukasz?

  Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.