MyFeed Personalized Content
7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Dlaczego warto wybrać LITTLE STEPS® 2 i LITTLE STEPS® 3?

Z dumą patrzysz na swojego maluszka, który z dnia na dzień rośnie jak na drożdżach? To cudownie obserwować kolejne skoki rozwojowe i nowe umiejętności dziecka. Aby wspierać rozwój swojej pociechy, wybierz mleko następne z linii LITTLE STEPS® 2, które jest dopasowane do wieku oraz potrzeb niemowlaka bądź Juniora!

3min. czytania Czer 13, 2024

Zdecydowałaś się odstawić od piersi maluszka? A może zaczynasz dokarmiać dziecko i chcesz wprowadzić karmienie mieszane? Sprawdź, dlaczego dla niemowlaka po 6. miesiącu życia warto wybrać mleko następne LITTLE STEPS® 2 i dlaczego odpowiednie dla Twojego Juniora będzie produkt na bazie mleka LITTLE STEPS® 3! Przekonaj się, że warto zaufać ekspertom marki Nestlé, którzy w żywieniu najmłodszych już od lat są specjalistami!

Zalety mleka następnego LITTLE STEPS® 2

Pierwszy rok życia dziecka jest bardzo intensywny. Maluszek rośnie, wzmacnia swoje mięśnie, kości i przygotowuje się do postawienia swojego pierwszego kroku, a Ty każdego dnia wspierasz jego rozwój ruchowy, sensoryczny i emocjonalny!

Po 6. miesiącu mleko mamy wciąż jest najlepszym pokarmem dla maluszka, ale część rodziców decyduje się na zakończenie karmienia piersią lub przejście na karmienie mieszane. Mogą sięgnąć wtedy po LITTLE STEPS®2 – mleko następne, które zawiera tylko niezbędne składniki. W jego recepturze znajduje się wszystko, czego potrzebuje dziecko w drugim półroczu życia. To czas, gdy maluszek zaczyna raczkować i coraz szybciej poznaje otaczający je świat:

  • żelazo*, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych
  • wapń* i witaminę D*, wspomagające rozwój kości
  • inne niezbędne składniki odżywcze, ważne dla zdrowego rozwoju.

Dzięki LITTLE STEPS® 2 maluszek otrzyma potrzebne witaminy i składniki mineralne, a Ty będziesz spokojna, bo pomożesz dziecku stawiać pierwsze kroki.

 

Karmienie niemowlaka butelką

 

Dlaczego warto wybrać mleko następne LITTLE STEPS® 2?

Little steps 2

W jednym opakowaniu LITTLE STEPS® 2 znajdziesz aż 2 torebki produktu. Z LITTLE STEPS® 2 szybko i łatwo przygotujesz aż 22 porcje mleka następnego dla Twojego maluszka. To bardzo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Nasz produkt łatwo odnajdziesz na półce w sklepie, w drogerii lub online. Etykieta produktu jest przejrzysta i znajdują się na niej charakterystyczne roślinki, które od razu skojarzą Ci się z rozwojem Twojego dziecka! Dla niektórych rodziców ważne może być także to, że mleko następne LITTLE STEPS® 2 zawiera oleje roślinne: słonecznikowy, kokosowy, rzepakowy i nie zawiera oleju palmowego.

 

 

LITTLE STEPS 3

Produkt na bazie mleka dla Juniora – LITTLE STEPS® 3

Twoje dziecko właśnie skończyło roczek? To najlepszy moment, aby mleko następne LITTLE STEPS® 2 zamienić na produkt na bazie mleka dopasowany do aktualnego etapu rozwoju Twojego Juniora! Jego potrzeby żywieniowe są już inne niż u niemowlaka, ale to nie oznacza, że roczny maluszek może jeść to, co Ty. Obok warzyw, owoców, produktów zbożowych czy mięska i ryb, w jego jadłospisie wciąż ważne są produkty mleczne, w tym odpowiednio dobrane do wieku produkty na bazie mleka.

 

 

Mleko i jego przetwory w diecie dziecka po 1. roku życia

Każdego dnia w jadłospisie dziecka po 1. roku życia powinny pojawić się 3 porcje mleka lub jego przetworów. Mleko krowie nie będzie niestety dla niego najlepszym wyborem – nie zawiera odpowiednio wysokiego w stosunku do potrzeb Juniora poziomu żelaza, witaminy D, C oraz kwasów tłuszczowych Omega 3. Sięgnij po produkt na bazie mleka LITTLE STEPS® 3 wzbogacony o witaminy i składniki mineralne. Dzięki niemu łatwiej będzie zapewnić w diecie dziecka odpowiednią ilość ważnych składników i w ten sposób właściwie zbilansować jego jadłospis.

 

Bawiący się niemowlę

 

Jedno opakowanie LITTLE STEPS® 3 to ponad 18 porcji produktu przygotowanego zgodnie z tabelą karmienia. Wystarczy, że przygotujesz produkt na bazie mleka w kubeczku niekapku i podasz je swojemu dziecku, a zawarte w nim żelazo pomoże zadbać o rozwój funkcji poznawczych maluszka. To takie łatwe!

Bądź blisko maluszka i obserwuj z dumą jego kolejne skoki rozwojowe. Pamiętaj też, aby monitorować masę ciała i wzrost dziecka. Zaufaj linii produktów LITTLE STEPS® 2 i wspieraj rozwój swojej pociechy, która rośnie każdego dnia!

*zawartość zgodnie z przepisami prawa.

Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Oceń artykuł

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.