Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
niemowle i mleko little steps
Żelazo, wapń, witamina D – dla rozwoju dziecka

Dlaczego warto wybrać LITTLE STEPS® 2 i LITTLE STEPS® 3?

Z dumą patrzysz na swojego maluszka, który z dnia na dzień rośnie jak na drożdżach? To cudownie obserwować kolejne skoki rozwojowe i nowe umiejętności dziecka. Aby wspierać rozwój swojej pociechy, wybierz mleko z linii LITTLE STEPS® 2, które jest dopasowane do wieku oraz potrzeb niemowlaka bądź Juniora!

poniedziałek, 24.06.2019

Żelazo, wapń, witamina D – dla rozwoju dziecka

Zdecydowałaś się odstawić od piersi maluszka? A może zaczynasz dokarmiać dziecko i chcesz wprowadzić karmienie mieszane? Sprawdź, dlaczego dla niemowlaka po 6. miesiącu życia warto wybrać mleko następne LITTLE STEPS® 2 i dlaczego odpowiednie dla Twojego Juniora będzie mleko modyfikowane LITTLE STEPS® 3! Przekonaj się, że warto zaufać ekspertom marki Nestlé, którzy w żywieniu najmłodszych już od lat są specjalistami!

Zalety mleka następnego LITTLE STEPS® 2

Pierwszy rok życia dziecka jest bardzo intensywny. Maluszek rośnie, wzmacnia swoje mięśnie, kości i przygotowuje się do postawienia swojego pierwszego kroku, a Ty każdego dnia wspierasz jego rozwój ruchowy, sensoryczny i emocjonalny!

Po 6. miesiącu mleko mamy wciąż jest najlepszym pokarmem dla maluszka, ale część rodziców decyduje się na zakończenie karmienia piersią lub przejście na karmienie mieszane. Mogą sięgnąć wtedy po LITTLE STEPS® 2 mleko następne, które zawiera tylko niezbędne składniki. W jego recepturze znajduje się wszystko, czego potrzebuje dziecko w drugim półroczu życia. To czas, gdy maluszek zaczyna raczkować i coraz szybciej poznaje otaczający je świat:

  • żelazo*, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych
  • wapń* i witaminę D*, wspomagające rozwój kości
  • inne niezbędne składniki odżywcze, ważne dla zdrowego rozwoju

Dzięki LITTLE STEPS® 2 maluszek otrzyma potrzebne witaminy i składniki mineralne, a Ty będziesz spokojna, bo pomożesz dziecku stawiać pierwsze kroki.

mama karmiąca niemowlę mlekiem następnym little steps 2

Dlaczego warto wybrać mleko LITTLE STEPS® 2?

W jednym opakowaniu LITTLE STEPS ® 2 znajdziesz aż 2 torebki produktu. Z LITTLE STEPS® 2 szybko i łatwo przygotujesz aż 22

mleko modyfikowane little steps 2
porcje mleka następnego dla Twojego maluszka. To bardzo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Nasz produkt łatwo odnajdziesz na półce w sklepie, w drogerii lub online. Etykieta produktu jest przejrzysta i znajdują się na niej charakterystyczne roślinki, które od razu skojarzą Ci się z rozwojem Twojego dziecka! Dla niektórych rodziców ważne może być także to, że mleko następne LITTLE STEPS® 2 zawiera oleje roślinne: słonecznikowy, kokosowy, rzepakowy i nie zawiera oleju palmowego. 

 

mleko modyfikowane little steps 3

Mleko modyfikowane dla Juniora – LITTLE STEPS ® 3

Twoje dziecko właśnie skończyło roczek? To najlepszy moment, aby mleko następne LITTLE STEPS® 2 zamienić na mleko modyfikowane dopasowane do aktualnego etapu rozwoju Twojego Juniora! Jego potrzeby żywieniowe są już inne niż u niemowlaka, ale to nie oznacza, że roczny maluszek może jeść to, co Ty. Obok warzyw, owoców, produktów zbożowych czy mięska i ryb, w jego jadłospisie wciąż ważne są produkty mleczne, w tym odpowiednio dobrane do wieku mleko modyfikowane.


 

Mleko i jego przetwory w diecie dziecka po 1. roku życia

Każdego dnia w jadłospisie dziecka po 1. roku życia powinny pojawić się 3 porcje mleka lub jego przetworów. Mleko krowie nie będzie niestety dla niego najlepszym wyborem nie zawiera odpowiednio wysokiego w stosunku do potrzeb Juniora poziomu żelaza, witaminy D, C oraz kwasów tłuszczowych Omega 3. Sięgnij po mleko modyfikowane LITTLE STEPS® 3 wzbogacone o witaminy i składniki mineralne. Dzięki niemu łatwiej będzie zapewnić w diecie dziecka odpowiednią ilość ważnych składników i w ten sposób właściwie zbilansować jego jadłospis.

dziecko bawiące się samochodzikiem

Jedno opakowanie LITTLE STEPS® 3 to ponad 18 porcji mleka modyfikowanego przygotowanego zgodnie z tabelą karmienia. Wystarczy, że przygotujesz mleko modyfikowane w kubeczku niekapku i podasz je swojemu dziecku, a zawarte w nim żelazo pomoże zadbać o rozwój funkcji poznawczych maluszka. To takie łatwe!

Bądź blisko maluszka i obserwuj z dumą jego kolejne skoki rozwojowe. Pamiętaj też, aby monitorować masę ciała i wzrost dziecka. Zaufaj linii produktów LITTLE STEPS® 2 i wspieraj rozwój swojej pociechy, która rośnie każdego dnia!

 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa.

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.