Bliskosc Mamy

Bliskość Mamy

Mleko kobiece – naturalny i najlepszy pokarm dla Twojego dziecka

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla maluszka, ponieważ zaspokaja jego wszystkie potrzeby żywieniowe. Skład oraz gęstość mleka kobiecego zmieniają się w zależności od wieku niemowlaka, a nawet pogody czy pory dnia. Poznaj najważniejsze składniki tego naturalnego pokarmu, który zapewnia dziecku zdrowy rozwój, wspiera jego odporność i ochrania delikatny brzuszek już od pierwszych chwil maluszka na świecie.

happy child

Białko – jego jakość i ilość w diecie niemowląt ma znaczenie

Białko to kluczowy budulec rozwijającego się organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twój maluszek spożywał odpowiedniej jakości białko we właściwych ilościach.

baby eats breast milk from mom's breast

Okłady z kapusty – czy naprawdę działają na problemy z laktacją?

Problemy z karmieniem piersią – w tym zastój pokarmu – dotyczą większości mam. Gdy się pojawią, możesz czuć się zestresowana, ale postaraj się nie martwić. Podpowiemy Ci, jak można ograniczyć dolegliwości związane z bólem piersi i spróbować nie dopuścić do pojawienia się zastoju.

mother with a baby at a laptop

Jak pogodzić karmienie z pracą zawodową

Pogodzenie pracy zawodowej z karmieniem piersią wcale nie musi być trudne. Jest to wyzwanie niełatwe, ale na pewno możliwe! Przygotuj się z nami na powrót do pracy.

Mama karmiąca piersią swoje dziecko
0 - 4 miesiące

Karmienie piersią – najlepsze, bo naturalne

Mleko mamy powstaje specjalnie dla jej maluszka i zapewnia mu zdrowy rozwój oraz dostarcza cenne składniki odżywcze. Sprawdź, dlaczego karmienie piersią jest tak ważne!

Dziecko ssące pierś mamy
0 - 4 miesiące

Karmienie piersią a programowanie żywieniowe dziecka

Preferencje żywieniowe zaczynają się kształtować już w brzuchu mamy. Już od pierwszych dni ciąży masz też wpływ na to, jak w przyszłości funkcjonować będzie organizm Twojego dziecka.

Uśmiechnięta i spokojna mama karmiąca dziecko piersią
0 - 4 miesiące

Zalety karmienia piersią – korzyści dla mamy

Mleko mamy jest dla dziecka najlepsze – przynosi mu wiele korzyści! Ale karmienie piersią jest wartościowe również dla mamy. Dlaczego? Sprawdź!

Mama karmiąca piersią niemowlaka
0 - 4 miesiące

Okresy laktacji

Pokarm kobiecy zmienia się z upływem czasu, aby na każdym etapie jak najlepiej zaspokoić potrzeby rosnącego niemowlęcia.

Mama karmiąca piersią
0 - 4 miesiące

Dlaczego mleko mamy jest najlepsze? Poznaj skład mleka kobiecego!

Mleko mamy to idealny pokarm dla maluszka.

Mama karmiąca piersią
0 - 4 miesiące

Jak karmić piersią? Pozycje i techniki karmienia

Przyszłe i świeżo upieczone mamy często zastanawiają się, jak karmić piersią – jakie są pozycje do karmienia i jak to robić prawidłowo.

Odciąganie pokarmu ręczne i laktatorem
0 - 4 miesiące

Odciąganie pokarmu? Łatwiejsze niż myślisz!

Jesteś w momencie, w którym chcesz zacząć odciągać pokarm z piersi. To kolejne nowe przeżycie na Waszej wspólnej drodze – Twojej i Twojego maluszka.

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę