Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - node/2250736

Topic Page - udostępnij
X

Bliskość Mamy

Mleko kobiece – naturalny i najlepszy pokarm dla Twojego dziecka

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla maluszka, ponieważ zaspokaja jego wszystkie potrzeby żywieniowe. Skład oraz gęstość mleka kobiecego zmieniają się w zależności od wieku niemowlaka, a nawet pogody czy pory dnia. Poznaj najważniejsze składniki tego naturalnego pokarmu, który zapewnia dziecku zdrowy rozwój, wspiera jego odporność i ochrania delikatny brzuszek już od pierwszych chwil maluszka na świecie.

zadowolone dziecko

Białko – jego jakość i ilość w diecie niemowląt ma znaczenie

Białko to kluczowy budulec rozwijającego się organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twój maluszek spożywał odpowiedniej jakości białko we właściwych ilościach.

Dowiedz się więcej

Karmienie piersią – najlepsze, bo naturalne

Dzięki mleku mamy dziecko zdrowo się rozwija i otrzymuje składniki odżywcze zawarte w tym naturalnym pokarmie. Sprawdź, dlaczego karmienie piersią jest tak ważne!

Dowiedz się więcej

Karmienie piersią a programowanie żywieniowe dziecka

Preferencje żywieniowe zaczynają się kształtować już w brzuchu mamy. Już od pierwszych dni ciąży masz też wpływ na to, jak w przyszłości funkcjonować będzie organizm Twojego dziecka. Sprawdź zatem, jak odpowiednio zadbać o zdrowie dziecka, uwzględniając jego potrzeby żywieniowe!

Dowiedz się więcej

matka karmiąca dziecko piersią

Zalety karmienia piersią – korzyści dla mamy

Mleko mamy jest dla dziecka najlepsze  przynosi mu wiele korzyści! Ale karmienie piersią jest wartościowe również dla mamy. Dlaczego? Sprawdź!

Dowiedz się więcej

matka karmiąca dziecko piersią

Okresy laktacji

Pokarm kobiecy zmienia się z upływem czasu, aby na każdym etapie jak najlepiej zaspokoić potrzeby rosnącego niemowlęcia. Skład i konsystencja mleka mamy zależy nawet od pogody czy pory dnia, w jakiej karmi się dziecko. Poznaj wszystkie fazy laktacji i dowiedz się więcej o karmieniu piersią.

Dowiedz się więcej

karmienie piersią

Dlaczego mleko mamy jest najlepsze? Poznaj skład mleka kobiecego!

Mleko mamy to idealny pokarm dla maluszka. Nie ma żadnych wątpliwości, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, dlatego warto kontynuować je tak długo, jak tylko jest to możliwe. Sprawdź, dlaczego nic nie jest w stanie dorównać kobiecemu mleku i jego dobroczynnym składnikom

Dowiedz się więcej

Okłady z kapusty – czy naprawdę działają na problemy z laktacją?

Problemy z karmieniem piersią w tym zastój pokarmu dotyczą większości mam. Gdy się pojawią, możesz czuć się zestresowana, ale postaraj się nie martwić. Podpowiemy Ci, jak można ograniczyć dolegliwości związane z bólem piersi i spróbować nie dopuścić do pojawienia się zastoju.

Dowiedz się więcej

pozycje i techniki karmienia piersią

Jak karmić piersią? Pozycje i techniki karmienia

Przyszłe i świeżo upieczone mamy zastanawiają się, jak prawidłowo karmić piersią. Poznaj różne techniki karmienia. Wybierz te dogodne dla siebie i Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej

matka z niemowlakiem przy laptopie

Jak pogodzić karmienie z pracą zawodową

Pogodzenie pracy zawodowej z karmieniem piersią wcale nie musi być trudne. Jest to wyzwanie niełatwe, ale na pewno możliwe! Przygotuj się z nami na powrót do pracy.

Dowiedz się więcej

odciąganie pokarmu

Odciąganie pokarmu? Łatwiejsze niż myślisz!

Podpowiadamy, jak i kiedy najlepiej ściągać pokarm. Doradzamy również, jak ławo odciągać mleko laktatorem, który od tego momentu stanie się Twoim sprzymierzeńcem!

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 5/5
avatar
avatar

Alina

Cenne informacje, przystępnie napisane, dziękuję.

avatar

Olena

Dziękuję bardzo za informację

avatar

Justyna

Będzie to moje pierwsze maleństwo. Wszystkie informacje bardzo mi się przydały :)

avatar

Zuza

Dziękuję za informację ☺️

avatar

Małgorzata

Super informacje i przydatne.

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.