Znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania związane ze zrównoważonym rozwojem w Nestle Nutrition.
- Czym jest zrównoważony rozwój?
Zrównoważony rozwój to podejmowanie takich działań, które dbają zarówno o nas, jak i o nasze dzieci, i dzieci naszych dzieci, i dzieci dzieci naszych dzieci. To zaspokajanie naszych potrzeb w taki sposób, żeby nie utrudniać zaspokajania potrzeb przyszłym pokoleniom. Zrównoważony rozwój pozwala zachować, chronić i przywracać właściwy stan naszej planety. Można uzyskać to m.in. przez ograniczanie ilości produkowanych przez nas odpadów.
- Czemu właściwie tak ciężko jest zmienić opakowanie?
Opakowanie, poza tym że przekazuje ważne informacje na etykiecie, przede wszystkim musi chronić opakowaną żywność. Dobre opakowanie chroni produkt m. in. przed drobnoustrojami i powstawaniem pleśni, rozmoczeniem lub wyschnięciem, utlenianiem, ciepłem i zimnem, rozlaniem czy też uszkodzeniem. Tworząc nowe opakowania musimy zadbać o każdy aspekt, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa żywności.
- Czy opakowanie mlek modyfikowanych NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO, NAN SUPREME 2 HM-O i NAN EXPERTPRO HA 2 nadają się do recyclingu?
Dbamy o to, by maksymalnie ograniczać wpływ, jaki nasze opakowania wywierają na środowisko. Dlatego wszystkie puszki mlek modyfikowanych NAN 2 nadają się do recyklingu, a dodatkowo miarki oraz wieczka powstają z naturalnego, odnawialnego surowca, jakim jest trzcina cukrowa.
- Do jakiego kosza na śmieci należy wyrzucić poszczególne elementy puszek mlek modyfikowanych NAN 2?
Zarówno miarkę i wieczko, które zostały zrobione z trzciny cukrowej, jak i metalową puszkę należy wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. W ten sposób sprawiasz, że surowce, z których powstały, mogą być ponownie przetworzone i wykorzystane i dbasz o naszą planetę.
- Czy opakowania mlek modyfikowanych LITTLE STEPS 2 są recyklingowalne?
Na chwilę obecną karton LITTLE STEPS 2 możesz wyrzucić do pojemnika na papier, a wykonaną z trzciny cukrowej miarkę do plastiku – będą one mogły być ponownie wykorzystane. Opakowanie które znajduje się wewnątrz kartonu również wyrzuć do plastiku – mimo, że nie jest to łatwo zauważalne gołym okiem, to ma ono jednak kilka trudnych do rozdzielenia warstw. Chcemy w ten sposób odpowiednio chronić produkt, który jest w środku. Jednak nie martw się - pracujemy nad tym! Chcemy by już niedługo całość opakowania nadawała się do ponownego wykorzystania.
- Gerber, czy wszystkie Wasze opakowania nadają się do recyklingu?
Wszystkie szklane opakowania Gerber w 100% nadają się do ponownego wykorzystania! Ich nakrętki też - wyrzuć je do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Pracujemy nad tym, aby już niedługo wszystkie nasze opakowania nadawały się do recyklingu!
- A jak linia Gerber Organic dba o planetę?
Linia produktów Gerber Organic przygotowana jest z surowców uprawianych w gospodarstwach ekologicznych. Tam szczególnie dba się o środowisko oraz o zdrowie roślin, zwierząt i gleby. Wszystko to z myślą o ochronie zasobów naturalnych i bioróżnorodności. Gerber Organic nie tylko spełnia wysokie wymagania jakościowe żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci, ale również dba ochronę środowiska.
- Gdzie wyrzucić opakowania od kaszek Gerber Organic?
Opakowanie kartonikowe najlepiej wyrzucić do pojemnika na papier, natomiast saszetkę do plastiku.
- Czy opakowanie Nestlé Sinlac nadaje się do recyklingu?
Kartonikowe opakowanie Nestlé Sinlac jak najbardziej (umieść je w pojemniku na papier). Saszetkę znajdującą się wewnątrz należy wyrzucić do plastiku – nad nią musimy jeszcze popracować.
- Czy kupując soczki i nektary BOBO FRUT mogę mieć pewność, że opakowania, z których korzystam, nadają się do recyclingu?
Tak, na wszystkich opakowaniach soków i nektarów BOBO FRUT znajdziesz oznaczenia mówiące, do jakich odpadów należy wyrzucić poszczególne elementy opakowania. Stosując się do nich troszczysz się o naszą planetę.
- Czy kupując deserki Nestlé Yogolino mogę być pewny, że ich opakowanie będzie mogło zostać ponownie wykorzystane?
Po opróżnieniu kubeczka z deserkiem Nestlé Yogolino należy go wyrzucić do odpadów segregowanych z napisem „tworzywa sztuczne”, natomiast papierową etykietę wyrzucić do odpadów z napisem „papier”. W ten sposób dasz im szansę na „drugie życie”.
- A kiedy w ogóle wszystkie wasze opakowania będą nadawały się do recyclingu?
Pracujemy nad każdym elementem opakowania tak, by został unowocześniony jak najszybciej, ale jednocześnie gwarantował bezpieczeństwo naszym produktom. Planujemy, że do 2025 wszystkie nasze opakowania będą nadawały się do recyclingu lub ponownego użycia.
Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.
Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.