7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Soki odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci

0
0 opinie

Dzieciom do 3. roku życia najlepiej podawać te soki, które są specjalnie dla nich przeznaczone, takie jak BOBO FRUT.

2min. czytania Marz 9, 2023

Owoce, warzywa, przecierowe soki owocowe oraz przeciery owocowe i warzywne odgrywają istotną rolę w diecie dzieci - dostarczają tego, co najlepsze w owocach i warzywach, czyli witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Nie bez znaczenia jest jakość serwowanych dziecku warzyw i owoców, dlatego należy zwracać uwagę na to, jakie soki kupujemy, a następnie podajemy naszym maluchom.

dziecko pijace sok ze szklanki

Czas na soczek?

Jednym z najczęściej popełnianych przez rodziców błędów jest podawanie dzieciom „dorosłych” soków i napojów, które nie są dostosowane do potrzeb niemowląt i małych dzieci do lat 3 i często mogą mieć nieodpowiednią dla najmłodszych jakość. Twój maluch jeszcze dorośnie do innych soków!

Dzieciom do 3. roku życia najlepiej podawać te soki, które są specjalnie dla nich przeznaczone, takie jak soki Bobo Frut. Są one od lat chętnie wybieranymi sokami dla niemowląt i małych dzieci. Zarówno soki owocowo-warzywne, jak i nektary Bobo Frut, nie zawierają dodatku cukru (zawierają naturalnie występujące cukry), a ich skład został opracowany z myślą o potrzebach najmłodszych.

bobo frut bez dodatku cukru

Naturalne soki dla niemowląt i starszych dzieci

Do przygotowanie soków i nektarów Bobo Frut przykładamy dużą wagę. Surowce pochodzą z kontrolowanych upraw i spełniają rygorystyczne wymagania żywności dla niemowląt i małych dzieci. Receptury zostały opracowane z myślą o niemowlętach i małych dzieciach. Zgodnie z przepisami prawa, nie zawierają substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku.

bobo frut w pokoju dzieciecym

Zdrowa porcja wiedzy o sokach Bobo Frut

Soki i nektary dla niemowląt Bobo Frut, spełniają nawet do 500 razy bardziej surowe normy niż soki i nektary dla dorosłych i starszych dzieci. Soki i nektary Bobo Frut zawierają starannie wyselekcjonowane składniki, które są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Soków takich należy szukać na półce wśród innych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Jednym z ich wyróżników jest widniejące na froncie etykiety wskazanie wieku dziecka, dla którego przeznaczony jest sok (np. „po 6. miesiącu życia, „po 1. roku życia”). Ze względu na wysoką jakość soków i nektarów – środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, warto je podawać nie tylko do momentu ukończenia przez malucha 1. roku życia, ale i dłużej. Takie postępowanie jest gwarantem tego, że podajemy dziecku to, co dla niego odpowiednie. 

smaki bobo fruta

 

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię