Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X
sok-bobo-frut-dyniek

Soki odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci

(1 opinia)

Dzieciom do 3. roku życia najlepiej podawać te soki, które są specjalnie dla nich przeznaczone, takie jak BOBO FRUT.

wtorek, 21.06.2016

Owoce, warzywa, przecierowe soki owocowe oraz przeciery owocowe i warzywne odgrywają istotną rolę w diecie dzieci - dostarczają tego, co najlepsze w owocach i warzywach, czyli witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Nie bez znaczenia jest jakość serwowanych dziecku warzyw i owoców, dlatego należy zwracać uwagę na to, jakie soki kupujemy, a następnie podajemy naszym maluchom.

dziecko pijace sok ze szklanki

Czas na soczek?

Jednym z najczęściej popełnianych przez rodziców błędów jest podawanie dzieciom „dorosłych” soków i napojów, które nie są dostosowane do potrzeb niemowląt i małych dzieci do lat 3 i często mogą mieć nieodpowiednią dla najmłodszych jakość. Twój maluch jeszcze dorośnie do innych soków!

Dzieciom do 3. roku życia najlepiej podawać te soki, które są specjalnie dla nich przeznaczone, takie jak soki Bobo Frut. Są one od lat chętnie wybieranymi sokami dla niemowląt i małych dzieci. Zarówno soki owocowo-warzywne, jak i nektary Bobo Frut, nie zawierają dodatku cukru (zawierają naturalnie występujące cukry), a ich skład został opracowany z myślą o potrzebach najmłodszych.

soki bobo frut bez dodatku cukru

Naturalne soki dla niemowląt i starszych dzieci

Przeznaczenie soku dla niemowląt potwierdza zamieszczany na jego etykiecie napis informujący o tym, że jest to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czyli produkt, który ze względu na swój specjalny skład i sposób wytwarzania:

  • różni się od innych produktów, m.in. doborem surowców z kontrolowanych upraw spełniających rygorystyczne wymagania żywności dla niemowląt i małych dzieci
  • został opracowany z myślą o niemowlętach i małych dzieciach
  • zgodnie z przepisami prawa nie zawiera substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku

soki bobofrut w dzieciecym pokoju

Zdrowa porcja wiedzy o sokach Bobo Frut

Soki i nektary dla niemowląt Bobo Frut, spełniają nawet do 500 razy bardziej surowe normy niż soki i nektary dla dorosłych i starszych dzieci. Soki i nektary Bobo Frut zawierają starannie wyselekcjonowane składniki, które są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Soków takich należy szukać na półce wśród innych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Jednym z ich wyróżników jest widniejące na froncie etykiety wskazanie wieku dziecka, dla którego przeznaczony jest sok (np. „po 6. miesiącu życia, „po 1. roku życia”). Ze względu na wysoką jakość soków i nektarów – środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, warto je podawać nie tylko do momentu ukończenia przez malucha 1. roku życia, ale i dłużej. Takie postępowanie jest gwarantem tego, że podajemy dziecku to, co dla niego odpowiednie. 

soki bobo frut

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Odbierz darmową próbkę NAN OPTIPRO Plus 2
  • Weź udział w KONKURSACH i wygrywaj!
  • TESTUJ produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
  • Otrzymuj NEWSLETTER z informacjami od ekspertów

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

1 opinia

sobota, 3 luty 2018 - 17:29

Paulina

Najlepsze soczki dla dzieci , moje je uwielbiają .

Podziel się opinią

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.