Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ważna informacja

Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami.
Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka.
Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.
Oświadczam, że chcę przeglądać informacje dotyczące mlek początkowych.

Style - produkty

Produkty - udostępnij
X

NAN OPTIPRO® 1

NAN OPTIPRO® Plus 1 HM-O

Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia w płynie.

Kup teraz

od urodzenia

  Co warto wiedzieć

  • Od narodzin
  • Białko OPTIPRO®
  • Zawiera DHA
  • Dostępny w wybranych aptekach
  • Dostępny w opakowaniu butelka 70 ml oraz 90 ml

  Składniki

  woda, mleko odtłuszczone, laktoza (z mleka), oleje roślinne (olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy), odmineralizowana serwatka (z mleka), 2'-fukozylo-D-laktoza (2'-FL) (z mleka), cytrynian wapnia, emulgator (lecytyna sojowa), cytrynian potasu, olej rybi, chlorek sodu, chlorek magnezu, L-fenyloalanina, witaminy (C, E, niacyna, kwas pantotenowy, A, B1, B6, B2, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12), chlorek choliny, fosforan potasu, tauryna, inozytol, chlorek potasu, L-histydyna, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, nukleotydy, L-karnityna, siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, selenian (VI) sodu.

  Wartości odżywcze

  Wartość odżywczaw 100ml
  Wartość energetyczna281 kJ/67 kcal
  Tłuszcz, w tym:3,6 g
  - kwasy tłuszczowe nasycone0,8 g
  - kwasy tłuszczowe jednonienasycone1,8 g
  kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym:0,6 g
  - kwas linolowy554 mg
  - kwas a-linolenowy49 mg
  - DHA18 mg
  Węglowodany, w tym:7,4 g
  - cukry7,4 g
  Błonnik, w tym:0,1 g
  - 2'-FL0,1 g
  Białko1,24 g
  Witaminy:
  Witamina A59,95 µg-RE
  Witamina D1,67 µg
  Witamina E1,33 mg a-tokoferolu
  Witamina K4,17 µg
  Witamina C10,29 mg
  Tiamina65 µg
  Ryboflawina129 µg
  Niacyna0,51 mg
  Witamina B640 µg
  Foliany22,13 µg-DFE
  Witamina B120,17 µg
  Biotyna1,42 µg
  Kwas pantotenowy0,54 mg
  Składniki mineralne:
  Sód24,7 mg
  Potas69,99 mg
  Chlorki50,24 mg
  Wapń42,51 mg
  Fosfor23,57 mg
  Magnez5,67 mg
  Żelazo0,30 mg
  Cynk0,45 mg
  Miedź51 µg
  Mangan20,63 µg
  Fluorki< 10,29 µg
  Selen3,6 µg
  Jod14,83 µg
  Inne:
  Cholina21,92 mg
  Inozytol8,99 mg
  Tauryna4,02 mg
  Karnityna1,08 mg
  Nukleotydy1,9 mg

  SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

  1. Umyj ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko. Upewnij się, że wszystkie potrzebne do karmienia przedmioty są wysterylizowane.

  2. Sprawdź datę przydatności do spożycia na etykiecie. Jeśli butelka jest uszkodzona w jakikolwiek sposób – nie używać. Wstrząśnij dokładnie buteleczkę przed użyciem.

  3. Usuń plastikową zakrętkę i aluminiową folię z buteleczki.

  4. Załóż sterylny smoczek. Nie wykorzystuj resztek mleka, nie rozcieńczaj i nie przelewaj go do innego opakowania.

  5. Sprawdź temperaturę i jeśli to konieczne podgrzej w kąpieli wodnej, ale nie zanurzaj smoczka. Sprawdź temperaturę przed podaniem. Nie używaj kuchenki mikrofalowej.

  6. Wyrzuć niewykorzystane resztki mleka w ciągu godziny od otwarcia butelki.

   

  Pamiętaj: Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić. Nie przechowuj resztek pokarmu.

  TABELA KARMIENIA:
  Wiek niemowlęciaIlość na porcję (ml)Dzienna liczba karmień
  (NAN OPTIPRO Plus® 1)
  1 i 2 tydzień1006
  3 i 4 tydzień1305
  2 miesiąc1655
  3 i 4 miesiąc2005
  5 i 6 miesiąc2305

   

  Ważne: Nieodpowiednie przygotowanie, przechowywanie i sposób karmienia może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Pamiętaj, aby przygotowywać mleko zgodnie z instrukcją. Przygotuj butelkę i smoczek bezpośrednio przed podaniem. Nie rozcieńczaj i nie dodawaj niczego do mleka bez porozumienia z lekarze

   

  Ważna informacja: Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

  Mamy oceniają tę treść na 5/5

  Mleko Nan optipro plus w buteleczkach

  Czy można kupić w sklepie bądź w aptece mleko optipro plus w butelce? To super sprawa zwłaszcza na zakupach lub w podróży. Jeszcze nie testowałysmy ale widzę że ma bardzo bogaty i dobry skład. Jeśli to możliwe to proszę o próbkę, przetestujemy.

  Genialny pomysł

  Super sprawa te mleko w buteleczce. Musimy czasem jechać daleko do lekarza a maluch jak wiadomo lubi jeść :) I taka buteleczka zaspokoi jego mały głód a przy okazji jest dobra i pożywna. Szkoda że nie robicie większych bo Stanisław rośnie i chce coraz więcej zjeść :)

  Nadal nie znalazłaś tego
  Czego szukasz?

  Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.