Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Topic Page - udostępnij
X

Praca a dziecko

Pracująca mama

Kiedy już nadchodzi czas, aby podjąć aktywność zawodową po narodzinach dziecka, możesz się obawiać, jak to połączyć z macierzyństwem. Przeczytaj, czym się kierować przy wyborze opieki nad maluszkiem. Sprawdź też, jakie prawa przysługują młodej mamie na rynku pracy. Warto również, abyś wiedziała, jakie wsparcie finansowe oferuje Ci państwo, aby pomóc w utrzymania dziecka.

aktywne życie

Mama singielka

Jesteś samotną mamą i czasem dopada Cię zmartwienie o to, jak sobie poradzisz? Nie obawiaj się – dasz radę! Wystarczy, że odpowiednio zorganizujesz swoje życie z dzieckiem i nauczysz się, kiedy prosić o pomoc – a Twój świat znowu rozbłyśnie wieloma barwami! 

Dowiedz się więcej

Płeć żeńska

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Jeśli wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim, zyskujesz pewne prawa i przywileje. Młoda mama aktywna zawodowo znajduje się bowiem pod szczególną ochroną Kodeksu pracy. Dowiedz się, ile trwa urlop macierzyński oraz jakie masz prawa, i nie wahaj się, aby zgłosić pracodawcy chęć skorzystania z nich.

Dowiedz się więcej

aktywne życie

Wracam do pracy. Jak znaleźć opiekę dla dziecka?

Jeśli na horyzoncie zaczyna już majaczyć Twój powrót do pracy po urlopie, zaplanuj, jak zadbać o odpowiednią organizację dnia. Przede wszystkim powinnaś się zastanowić, jaki model opieki nad dzieckiem chcesz wybrać. Masz kilka możliwości, a każda z nich ma swoje plusy i minusy – wybierz więc tę, która będzie najlepiej dopasowana do Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej

Świadczenia rodzinne

Wsparcie dla dziecka – dowiedz się, co Ci się należy

Pojawienie się na świecie dziecka to dla Was – rodziców – z pewnością wspaniały czas. Wiąże się także jednak z dużymi wydatkami. Pamiętaj o tym, że możesz liczyć na różne formy wsparcia finansowego, które jest udzielane przez państwo młodym rodzicom.

Dowiedz się więcej

Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.