0-4 miesiące
Rodzinna akademia zdrowia
Add this post to favorites

Kiedy noworodek jest najedzony? Sam Ci to pokaże!

0
0 opinie

Czy wiesz, że im dłużej matka karmi piersią, tym lepiej odpowiada na sygnały sytości swojego maluszka? Już wkrótce i Ty zaczniesz zapewne rozpoznawać sygnały, czy dziecko się najada!

2min. czytania Wrz 27, 2023

Jeśli zawsze karmiłaś swoje dziecko piersią, bez używania butelki, raczej nie byłaś w stanie dokładnie zmierzyć, ile go spożywa. Innymi słowy: pozwoliłaś, by to bobas pokazał Ci, ile jedzenia mu wystarczy. Jest więc duża szansa na to, że także gdy maluszek zacznie spożywać pokarmy stałe, zaufasz mu w kwestii tego, by samodzielnie wybierał, ile chce zjeść.

Jak sprawdzić czy dziecko się najada? Zdrowe podejście do tematu!

Badania naukowe sugerują, że im dłużej matka karmi piersią, tym większa szansa na to, że nauczy się poprawnie reagować na sygnały sytości swojego dziecka. „Istnieje związek pomiędzy dłuższym karmieniem piersią a późniejszym stosowaniem tzw. karmienia responsywnego i programowaniem żywieniowym maluszka” – wyjaśnia dr Andrea Papamandjaris, kierownik medyczno-naukowej jednostki nadzoru z Nestlé Nutrition w Kanadzie. „To może być jeden z powodów, dla którego karmienie piersią w dużej mierze przeciwdziała powstawaniu problemu dziecięcej otyłości”.

Mamy, które karmią piersią, w późniejszym czasie nie mają też tendencji do zmuszania swoich dzieci, by zjadły cały posiłek. Zamiast tego stosują się do technik karmienia responsywnego – czyli ufają apetytowi swoich dzieci i odpowiadają na konkretne zapotrzebowanie ich organizmów. Jeśli podajesz swojemu maluszkowi pożywne jedzenie i pozwalasz mu jeść tylko tyle, ile chce, jest duża szansa, że będzie utrzymywać zdrową wagę przez całe dzieciństwo. Ty zaś możesz wtedy poczuć satysfakcję, że dajesz swojemu dziecku zdrowy start w przyszłość!

Dołącz do programu Nestlé Baby&Me
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon
ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię