5 - 6 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

Bogactwo owoców i warzyw w sokach Bobo Frut

4
3.3/5 52 opinie

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, podawanie soków maluchom należy rozpocząć od soków przecierowych, bez dodatku cukru.

2min. czytania Marz 9, 2023

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, podawanie soków maluchom należy rozpocząć od soków przecierowych, bez dodatku cukru. Soki przecierowe mają tę zaletę, że oprócz cennych witamin, zawierają też błonnik pokarmowy. Soki na bazie przecierów mają też wyczuwalny naturalny miąższ owoców i warzyw, który zapewnia przyjemne wrażenia smakowe zarówno młodszym, jak i nieco starszym maluchom. W portfolio soków Bobo Frut można znaleźć zarówno soki o dużej zawartości przecierów, gęste oraz soki nieco rzadsze.

fiber in bobo frut juices

 

Warzywa i owoce dostarczają cennych składników odżywczych, dlatego powinny być stałą częścią codziennego jadłospisu maluchów. Niestety nie zawsze mamy dostęp do świeżych warzyw czy owoców o wysokiej jakości, a także nie wszystkie dzieci chętnie akceptują smak warzyw. Soki i nektary Bobo Frut świetnie sprawdzą się jako metoda na „przemycenie” w diecie warzyw i owoców w bezpiecznej oraz smacznej formie soku.  

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt codzienna zalecana porcja owoców, w tym 100% przecierowych soków owocowych, może wynosić 150 ml w ciągu doby. Warto w jej ramach zadbać o różnorodność w diecie dziecka – podając soki z różnych owoców i warzyw, w tym również tych mniej popularnych, tj. dynia czy pomidor.

the girl is eating a strawberry

 

Soki i nektary Bobo Frut dostępne są w szerokiej gamie smaków, zaczynając od prostych połączeń z marchewką, przez kompozycje z lubianymi czerwonymi owocami, takimi jak maliny czy z dodatkiem moreli, a nawet dyni i pomidora. Wszystkie soki przecierowe Bobo Frut przygotowane są z owoców i warzyw pochodzących ze sprawdzonych źródeł.Soki badane są wielokrotnie, w trakcie i po produkcji. Soki i nektary Bobo Frut, które zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników i wzmacniaczy smaku, mają naturalny smak owoców i warzyw. Ich jakość, smak i trwałość to zasługa ponad 45. letniej tradycji oraz procesu pasteryzacji, przypominającego tradycyjne wekowanie, który umożliwia zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia bez użycia substancji konserwujących.

System tzw. „guzika bezpieczeństwa” wykorzystywany w opakowaniach produktów Bobo Frut pozwala kontrolować, czy butelka jest szczelnie zamknięta, a co za tym idzie, czy jego zawartość można bez obaw podać dziecku. Jeśli podczas otwierania butelki słychać charakterystyczne kliknięcie, oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku.

fruit bobo frut juice

 

Strefa eksperta

Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!

Dołącz do programu i korzystaj z dodatkowych benefitów

MVP Logo

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

 • jadlopisy

  JADŁOSPISY

  Pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków.

 • Darmowe próbki

  DARMOWE PRÓBKI

  Odbierz bezpłatne próbki NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO.

 • konkursy_ikona

  KONKURSY

  Weź udział w konkursach i wygrywaj nagrody.

 • testowania_produktów_ikona

  TESTOWANIA PRODUKTÓW

  Wypróbuj produkty Nestlé dla niemowląt
  i małych dzieci.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

3.3
4
52 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  14
 • 4 star
  11
 • 3 star
  9
 • 2 star
  14
 • 1 star
  4

Dodaj nową opinię