Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
soki Bobo Frut
Mus Jabłko morela

Bogactwo owoców i warzyw w sokach Bobo Frut

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, podawanie soków maluchom należy rozpocząć od soków przecierowych, bez dodatku cukru.

wtorek, 21.06.2016

Mus Jabłko morela

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, podawanie soków maluchom należy rozpocząć od soków przecierowych, bez dodatku cukru. Soki przecierowe mają tę zaletę, że oprócz cennych witamin, zawierają też błonnik pokarmowy. Soki na bazie przecierów mają też wyczuwalny naturalny miąższ owoców i warzyw, który zapewnia przyjemne wrażenia smakowe zarówno młodszym, jak i nieco starszym maluchom. W portfolio soków Bobo Frut można znaleźć zarówno soki o dużej zawartości przecierów, gęste oraz soki nieco rzadsze.

Warzywa i owoce dostarczają cennych składników odżywczych, dlatego powinny być stałą częścią codziennego jadłospisu maluchów. Niestety nie zawsze mamy dostęp do świeżych warzyw czy owoców o wysokiej jakości, a także nie wszystkie dzieci chętnie akceptują smak warzyw. Soki i nektary Bobo Frut świetnie sprawdzą się jako metoda na „przemycenie” w diecie warzyw i owoców w bezpiecznej oraz smacznej formie soku.  

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt codzienna zalecana porcja owoców, w tym 100% przecierowych soków owocowych, może wynosić 150 ml w ciągu doby. Warto w jej ramach zadbać o różnorodność w diecie dziecka – podając soki z różnych owoców i warzyw, w tym również tych mniej popularnych, tj. dynia czy pomidor.

dziewczynka jedząca truskawkę

Soki i nektary Bobo Frut dostępne są w szerokiej gamie smaków, zaczynając od prostych połączeń z marchewką, przez kompozycje z lubianymi czerwonymi owocami, takimi jak maliny czy z dodatkiem moreli, a nawet dyni i pomidora. Wszystkie soki przecierowe Bobo Frut przygotowane są z owoców i warzyw pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Soki badane są wielokrotnie, w trakcie i po produkcji. Soki i nektary Bobo Frut, które zgodnie z przepisami prawa nie zawierają substancji konserwujących, barwników i wzmacniaczy smaku, mają naturalny smak owoców i warzyw. Ich jakość, smak i trwałość to zasługa ponad 45. letniej tradycji oraz procesu pasteryzacji, przypominającego tradycyjne wekowanie, który umożliwia zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia bez użycia substancji konserwujących.

System tzw. „guzika bezpieczeństwa” wykorzystywany w opakowaniach produktów Bobo Frut pozwala kontrolować, czy butelka jest szczelnie zamknięta, a co za tym idzie, czy jego zawartość można bez obaw podać dziecku. Jeśli podczas otwierania butelki słychać charakterystyczne kliknięcie, oznacza to, że oryginalne zamknięcie nie zostało wcześniej naruszone i produkt bez obawy można podać dziecku.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.