MyFeed Personalized Content
0-4 miesiące
Rodzinna akademia zdrowia
Add this post to favorites

Jak często karmić niemowlę?

Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć na temat tego, jak często karmić niemowlę w pierwszych sześciu miesiącach życia.

2min. czytania Sty 15, 2024
 1. Zmiany mogą pojawiać się z dnia na dzień

  Maluszek zmienia w mgnieniu oka i schemat, który wydaje się typowy dla niego jednego dnia, może się zmienić już następnego. Niemowlęta chcą być karmione tak często, jak tylko są głodne. Nie ma konkretnej, ustalonej liczby posiłków na każdy dzień.

 2. Nie potrzebujesz harmonogramu

  Jako rodzice szybko nauczycie się rozpoznawać oznaki głodu dziecka – i to one powinny stanowić sygnał do karmienia! Z czasem częstotliwość posiłków może się zmniejszyć, ale wtedy wciąż nie będziesz potrzebować żadnego harmonogramu. Zawsze karm maluszka wtedy, kiedy jest głodny, i przestawaj, gdy tylko odczytasz sygnały, iż się najadł. Podczas pierwszego miesiąca życia dobrze jest budzić dziecko na karmienie, jeśli minęły więcej niż trzy godziny od ostatniego posiłku. W następnych pięciu miesiącach, jeśli maluszek prawidłowo przybiera na wadze i lekarz nie widzi przeciwwskazań, możesz karmić dziecko wtedy, gdy wykazuje oznaki głodu.

 3. Pozwól swojemu dziecku zadecydować

  Badania pokazują, że dzieci karmione piersią w pierwszych tygodniach jedzą częściej niż te otrzymujące mleko modyfikowane. Z czasem liczba posiłków w ciągu dnia będzie się jednak zapewne stopniowo zmniejszać - maluszek będzie więcej zjadać na raz, więc w mniejszej liczbie karmień spożyje taką samą ilość mleka mamy.

 4. Zaufaj instynktom Twojego dziecka
   How often will my baby feed 

 5. Nic na siłę

  Jeśli karmisz odciągniętym mlekiem z butelki, nie zmuszaj maluszka do wypicia całej zawartości. Pamiętaj: dzieci są „zaprogramowane”, by wiedzieć, ile pokarmu potrzebują!

 6. Małe kroczki

  Zacznij od najmniejszej butelki. Jeśli maluszek nadal wydaje się głodny, dolej do niej jeszcze odrobinę mleka. Zmniejszy to ryzyko przekarmienia dziecka – i sprawi, że będziesz marnować mniej mleka! Jedno z badań naukowych wykazało, że dwumiesięczne dzieci karmione z butelek o pojemności 180 ml były częściej przekarmiane w porównaniu z tymi, które dostawały butelki w rozmiarze 120 ml.

 

How often will my baby feed-1
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rate this article

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.