MyFeed Personalized Content
Uśmiechnięta lekarka

Skontaktuj się z Ekspertką

 

Planujecie mieć dziecko i chcecie dobrze się do tego przygotować? A może już jesteś w ciąży i masz pytania dotyczące tego wyjątkowego okresu, a także porodu i późniejszego czasu połogu? Skontaktuj się z naszą ginekolożką!

Ekspertką - Ginekolog Ewa Szuster

 

Dr. n. med. Ewa Szuster Przynależy do Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Seksuologii Medycznej i Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.  

Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia klinicznego odpowie na wszelkie pytania na temat:  

  • przygotowania do ciąży i jej przebiegu, 
  • porodu – zarówno siłami natury, jak i przez cesarskie cięcie,  
  • okresu połogu i rekonwalescencji po narodzinach dziecka,  
  • profilaktyki zdrowotnej (nie tylko w czasie ciąży!).  

Dr Ewa Szuster promuje także zdrowy styl życia wśród kobiet w każdym wieku. Zwraca uwagę na to, jak dieta i aktywność fizyczna pozytywnie oddziałują na kondycję psychofizyczną człowieka. Sama w wolnych chwilach uprawia turystykę wysokogórską.  

 

Czat z ekspertem

 

 

Zapraszamy na comiesięczne czaty z Ekspertką!

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie co miesiąc nasze Ekspertki odpowiadają na wszystkie Wasze pytania. Znajdziesz tam również merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!

O CO PYTALI INNI RODZICE:
 

Kiedy można zajść w ciążę?

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zachodzi w okolicach owulacji - dzień przed, w trakcie i 3 - 4 dni po jej wystąpieniu.

 

Jak obliczyć dni płodne?

Aby obliczyć dni płodne, należy najpierw ustalić termin owulacji, czyli jajeczkowania. Potrzebne są do tego takie dane jak termin ostatniej miesiączki i szacunkowa długość cyklu danej kobiety. Jeśli cykl jest 28 - dniowy, to jego pierwszy tydzień - tj. ten podczas miesiączki - uznaje się zazwyczaj za niepłodny. Drugi tydzień cyklu to tzw. faza przedowu7lacyjna, która może oznaczać niepłodność względną lub dni płodne. Sama owulacja ma miejsce zazwyczaj w 13. - 17. dniu cyklu. Wówczas kobieta ma największe szanse na zapłodnienie. Faza lutealna (czyli poowulacyjna, pojawiająca się zwykle w 3. i 4. tygodniu cyklu) to raczej dni niepłodne. Należy jednak pamiętać, że na długości cyklów wpływa wiele różnych zmiennych i  jest to kwestia bardzo indywidualna dla każdej kobiety. 

 

Skąd wiedzieć, w którym tygodniu ciąży jestem?

Najprostszym sposobem na to, aby na własną rękę dowiedzieć się, który to tydzień, jest skorzystanie z kalkulatora ciąży - takiego, jak znajdziesz u góry strony. Wystarczy wpisać datę ostatniej miesiączki, a program poda Ci nie tylko informację o tygodniu ciąży, lecz także orientacyjny termin rozwiązania. Najdokładniejszą metodą będzie jednak wizyta u ginekologa i wykonanie USG. Podczas niego lekarz zmierzy pęcherzyk żółciowy i na tej podstawie określi wiek płodu, a więc także to, w którym tygodniu ciąży jesteś. Takie badanie wykonuje się między 11. a 14. tygodniem ciąży. 

 

Kiedy zajść w ciążę, żeby urodzić w styczniu?

Aby urodzić w styczniu, w ciążę trzeba zajść w kwietniu.