MyFeed Personalized Content
Uśmiechnięta lekarka

Skontaktuj się z Ekspertką

Potrzebujesz wsparcia dietetyczki podczas przygotowań do poczęcia, ciąży lub karmienia piersią? A może szukasz porad związanych z rozszerzaniem diety Maluszka, kształtowaniem u niego zdrowych nawyków żywieniowych i radzeniem sobie z alergią lub nietolerancją pokarmową? Skontaktuj się z naszą dietetyczką.

Dietetyczka Magdalena Włodarczyk

 

 

Magdalena Włodarczyk to dyplomowana specjalistka, która ma bogate doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i dziećmi. Pomaga zarówno osobom, które chcą schudnąć, jak i mamom w trakcie karmienia piersią, kobietom mającym trudności z zajściem w ciążę oraz dzieciom z nadwagą, otyłością, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi czy tzw. niejadkom.

Ekspertka odpisuje na wiadomości dwa razy w tygodniu.

Zobacz jak jeszcze możemy Cię wspierać

Jesteś w ciąży? Mamy dla Ciebie gotowy jadłospis, który wystarczy pobrać. Przygotowaliśmy również pomysły z przepisami dla dzieci oraz poradnik dla Rodziców, którzy chcą wprowadzić metodę BLW.

Ebook jadłospis
Jadłospis dla kobiet w ciąży

Sprawdź, jak powinnaś się odżywiać jako przyszła Mama, by zapewnić zdrowie sobie i Maluszkowi w brzuchu.

Jadłospisy dla dzieci
Jadłospis dla alergika po 6. miesiącu życia

Przygotuj posiłki dla Dziecka z nietolerancją lub alergią pokarmową na białko mleka krowiego, gluten lub soję.

Ebook BLW
BLW, czyli Bobas Lubi Wybór

Zaczynasz rozszerzać dietę Dziecka? Poznaj metodę BLW i sprawdź, czy będzie odpowiednia w Waszym przypadku.

Czat z ekspertem

 

 

Zapraszamy na comiesięczne czaty z Ekspertką!

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie co miesiąc nasze Ekspertki odpowiadają na wszystkie Wasze pytania. Znajdziesz tam również merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!

O CO PYTALI INNI RODZICE:
 

Chciałam zapytać o dietę matki karmiącej piersią. A konkretnie czego nie powinnam jeść, żeby zmniejszyć możliwość występowania kolki u mojego Maluszka? Dziś płakał aż 15 godzin 😭 Dziękuję za pomoc. Ilona

Ekspertka dietetyk

Magdalena Włodarczyk:
Częstotliwość występowania kolki niemowlęcej jest zbliżona zarówno u dzieci karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Oznacza to więc, że nie ma potrzeby, aby profilaktycznie unikała Pani w swojej diecie produktów powszechnie uznawanych za wzdymające czy alergizujące. Pamiętaj, aby wszystkie niepokojące Cię objawy zawsze konsultować z lekarzem prowadzącym Twojego maluszka.

1. Czy jeśli niemowlę prawie od początku rozszerzania diety (6,5msc) jadło gluten to mając już 11 msc wciąż może wystąpić alergia na niego?
2. Czy zdarza się, że alergia pokarmowa wystąpi tylko raz po zjedzeniu jakiegoś produktu i już nigdy więcej?

Ekspertka dietetyk

Magdalena Włodarczyk:
Wcześniejsze wprowadzanie potencjalnych alergenów do diety nie daje gwarancji, że u Twojego maluszka nie wystąpi alergia pokarmowa. Alergię pokarmową czasami można pomylić z łagodnym zatruciem pokarmowym, które może wystąpić jednorazowo. Alergia na białka mleka krowiego czy jajka u większości dzieci ma charakter przejściowy, a jej objawy mijają wraz z wiekiem

Jakie są sposoby na przekonanie przedszkolaka do jedzenia w przedszkolu razem z dziećmi? Nie chce jeść w przedszkolu, a w domu je normalnie.

Ekspertka dietetyk

Magdalena Włodarczyk:
W pierwszej kolejności należy poprosić przedszkolanki, by nie zmuszały dziecka do jedzenia. Warto porozmawiać z personelem przedszkola i maluszkiem, by dowiedzieć się jak dziecko zachowuje się podczas posiłków i z czego wynika jego niechęć do jedzenia - może siedzi obok nielubianej koleżanki, posiłki w przedszkolu różnią się smakiem i konsystencją od domowego jedzenia albo jest zestresowane i czuje się niepewnie?