7 - 8 miesięcy
Artykuł
Add this post to favorites

S jak sok dla maluszka

0
0 opinie

Soki oraz nektar Gerber to propozycje, które mogą pomóc Twojemu dziecku poznać smak owoców. Produkty powstały z myślą o maluszkach po 4. miesiącu życia. To jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe produkty, które bazują m.in. na jabłkach, gruszkach czy wiśniach. Poznaj je wszystkie!

4min. czytania Marz 9, 2023

Zdarza się, że rodzice sięgają po soki dla dorosłych, które nie spełniają norm żywności dla niemowląt i małych dzieci. Dlatego należy wybierać produkty dla najmłodszych przeznaczone dla delikatnego brzuszka. Dowiedz się, co wyróżnia soki i nektar Gerber i co sprawia, że można je bezpiecznie serwować maluszkom już po 4. miesiącu życia.

soki gerber dla niemowlat i dzieci

 

Soki i nektar Gerber a jakość

Tworząc soki i nektar Gerber, przywiązujemy dużą wagę do tego, aby w każdej butelce znalazły się tylko te składniki, które całkowicie spełniają normy jakościowe produktów dla niemowląt i małych dzieci. Wszystkie nasze produkty dedykujemy maluszkom po 4. miesiącu życia.

Zgodnie z przepisami prawa nasze produkty nie mają w swojej recepturze składników konserwujących oraz barwników. Już 100 ml wybranego soku lub nektaru Gerber pokrywa 100% zalecanego dziennego spożycia na witaminę C, która pomaga wzmacniać odporność dziecka. Dodatkowo wszystkie surowce wykorzystywane przy produkcji przechodzą testy jakości o wiele bardziej rygorystyczne niż dla osób dorosłych. W związku z tym możesz mieć pewność, że dziecko dostanie odpowiedni produkt.
 

Czy wiesz, że...

Mleko mamy zapewnia wystarczającą ilość płynów maluszkowi do 6. miesiąca. Po tym okresie należy zacząć podawać dziecku także inne płyny, które zaspokoją jego pragnienie. Woda źródlana lub mineralna niskozmineralizowana, niskosodowa, niskosiarczanowa będą najlepszym wyborem. Jeśli maluszek waży mniej niż 10 kg, powinien wypijać 100 ml na każdy kilogram masy ciała. Jeżeli masa ciała dziecka wynosi 10-20 kg, powinno ono wypijać litr płynów + 50 ml na każdy kilogram masy ciała.

Dlaczego warto serwować dziecku soki Gerber?

Gerber pomaga rodzicom urozmaicić dietę maluszków i uczyć nowych smaków. W ofercie znajdują się 4 rodzaje 100% soków i jeden nektar. Pozwól swojemu szkrabowi odkrywać smaki owoców, których jeszcze nie poznał.

Czy wiesz, że...

W sokach i nektarze Gerber znajdziesz jabłka, maliny, wiśnie, winogrona i gruszki, które pochodzą prosto z sadów naszych dostawców!


s jak sok dla maluszka ikona

W ofercie znajdziesz wybór smaków – od 100% jabłuszka lub gruszki po dwuskładnikowe propozycje dla Twojego maluszka.


s jak sok dla maluszka ikona 2

Soki i nektar Gerber nie zawierają barwników i konserwantów*
*zgodnie z przepisami prawa


s jak sok dla maluszka ikona 3

Sok lub nektar są szybkie w przygotowaniu. Wystarczy przelać zawartość butelki do dziecięcego kubeczka i gotowe!


s jak sok dla maluszka ikona 4

Podając dziecku owocowe soki lub nektar Gerber, uczysz swoje maleństwo sięgać po zdrowe propozycje i kształtujesz jego dobre nawyki żywieniowe.
 


Poznaj 100% soki i nektar Gerber – wybierz ulubiony smak dla Twojego maluszka!

Jednoowocowe soki Gerber:

jednoowocowe soki gerber jablko gruszka

Dwuskładnikowe soki i nektar Gerber:

wieloowocowe soki dla niemowlat od gerber

Jak podawać sok lub nektar dziecku?

Potrzebną porcję soku o temperaturze pokojowej przelej do kubeczka i podaj maluszkowi. Rozpocznij od kilku łyżeczek soku lub nektaru na początek i stopniowo zwiększaj ilość produktu w zależności od potrzeb dziecka. Pamiętaj, że po otwarciu produkt powinien być przechowywany w lodówce oraz w zamkniętej butelce nie dłużej niż 48 godzin.

Czy wiesz, że...

W ciągu dnia maluszek może wypić do 150 ml soków. Przy czym jest to porcja liczona razem ze wszystkimi zjedzonymi owocami.

ikona 2 Pytania i odpowiedzi
 

1. Czy rozcieńczać soki dla niemowląt?
Soki Gerber przeznaczone dla dzieci po 4. miesiącu życia zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach żywieniowych niemowląt. Dlatego możesz podawać je wygodnie, w formie nierozcieńczonej – wystarczy przelać zawartość butelki do dziecięcego kubeczka.

2. Od kiedy soczki dla niemowlaka?
Soki i nektary Gerber przeznaczone dla niemowląt możesz podawać po 4. miesiącu życia – zgodnie z oznaczeniem na etykiecie. 

3. Jakie soki dla niemowlaka?
Soki dla dorosłych nie spełniają norm żywności dla niemowląt i małych dzieci, dlatego jeśli chcesz włączyć takie produkty do diety swojego niemowlaka, lepiej sięgnąć po soki i nektary przeznaczone specjalnie dla dzieci w określonym wieku. Soki Gerber to jedno- lub dwuskładnikowe produkty, które bazują na owocach z wyselekcjonowanych sadów, nie zawierają barwników ani konserwantów, a wszystkie surowce wykorzystywane do ich produkcji przechodzą rygorystyczne testy jakości. Soki Gerber są odpowiednie dla niemowląt po 4. miesiącu.

baner do artykulow
Dołącz do programu Nestlé Baby&Me

Dołącz do programu Nestlé Baby&Me!

Sprawdź, jak wiele korzyści dla Ciebie przygotowaliśmy.

rating review icon

ZOBACZ CO MYŚLĄ INNI RODZICE

Średnia ocena

0
0
0 opinie użytkowników

Oceny społeczności

 • 5 star
  0
 • 4 star
  0
 • 3 star
  0
 • 2 star
  0
 • 1 star
  0

Dodaj nową opinię