Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X
S jak sok dla maluszka

S jak sok dla maluszka

Soki oraz nektar Gerber to propozycje, które mogą pomóc Twojemu dziecku poznać smak owoców. Produkty powstały z myślą o maluszkach po 4. miesiącu życia. To jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe produkty, które bazują m.in. na jabłkach, gruszkach czy wiśniach. Poznaj je wszystkie!

poniedziałek, 06.07.2020

Zdarza się, że rodzice sięgają po soki dla dorosłych, które nie spełniają norm żywności dla niemowląt i małych dzieci. Dlatego należy wybierać produkty dla najmłodszych przeznaczone dla delikatnego brzuszka. Dowiedz się, co wyróżnia soki i nektar Gerber i co sprawia, że można je bezpiecznie serwować maluszkom już po 4. miesiącu życia.

Soki Gerber dla niemowląt i małych dzieci

Soki i nektar Gerber a jakość

Tworząc soki i nektar Gerber, przywiązujemy dużą wagę do tego, aby w każdej butelce znalazły się tylko te składniki, które całkowicie spełniają normy jakościowe produktów dla niemowląt i małych dzieci. Wszystkie nasze produkty dedykujemy maluszkom po 4. miesiącu życia.

Zgodnie z przepisami prawa nasze produkty nie mają w swojej recepturze składników konserwujących oraz barwników. Już 100 ml wybranego soku lub nektaru Gerber pokrywa 100% zalecanego dziennego spożycia na witaminę C, która pomaga wzmacniać odporność dziecka. Dodatkowo wszystkie surowce wykorzystywane przy produkcji przechodzą testy jakości o wiele bardziej rygorystyczne niż dla osób dorosłych. W związku z tym możesz mieć pewność, że dziecko dostanie odpowiedni produkt.
 

Czy wiesz, że...

Mleko mamy zapewnia wystarczającą ilość płynów maluszkowi do 6. miesiąca. Po tym okresie należy zacząć podawać dziecku także inne płyny, które zaspokoją jego pragnienie. Woda źródlana lub mineralna niskozmineralizowana, niskosodowa, niskosiarczanowa będą najlepszym wyborem. Jeśli maluszek waży mniej niż 10 kg, powinien wypijać 100 ml na każdy kilogram masy ciała. Jeżeli masa ciała dziecka wynosi 10-20 kg, powinno ono wypijać litr płynów + 50 ml na każdy kilogram masy ciała.

Dlaczego warto serwować dziecku soki Gerber?

Gerber pomaga rodzicom urozmaicić dietę maluszków i uczyć nowych smaków. W ofercie znajdują się 4 rodzaje 100% soków i jeden nektar. Pozwól swojemu szkrabowi odkrywać smaki owoców, których jeszcze nie poznał.
 

Czy wiesz, że...

W sokach i nektarze Gerber znajdziesz jabłka, maliny, wiśnie, winogrona i gruszki, które pochodzą prosto z sadów naszych dostawców!


W ofercie znajdziesz wybór smaków – od 100% jabłuszka lub gruszki po dwuskładnikowe propozycje dla Twojego maluszka.Soki i nektar Gerber nie zawierają barwników i konserwantów*
*zgodnie z przepisami prawaSok lub nektar są szybkie w przygotowaniu. Wystarczy przelać zawartość butelki do dziecięcego kubeczka i gotowe!Podając dziecku owocowe soki lub nektar Gerber, uczysz swoje maleństwo sięgać po zdrowe propozycje i kształtujesz jego dobre nawyki żywieniowe.Poznaj 100% soki i nektar Gerber – wybierz ulubiony smak dla Twojego maluszka!

Jednoowocowe soki Gerber:

Soki Gerber jednoowocowe dla niemowląt po 4. miesiącu życia

Dwuskładnikowe soki i nektar Gerber:

Soki Gerber wieloowocowe dla niemowląt po 4. miesiącu życia

Jak podawać sok lub nektar dziecku?

Potrzebną porcję soku o temperaturze pokojowej przelej do kubeczka i podaj maluszkowi. Rozpocznij od kilku łyżeczek soku lub nektaru na początek i stopniowo zwiększaj ilość produktu w zależności od potrzeb dziecka. Pamiętaj, że po otwarciu produkt powinien być przechowywany w lodówce oraz w zamkniętej butelce nie dłużej niż 48 godzin.
 

Czy wiesz, że...

W ciągu dnia maluszek może wypić do 150 ml soków. Przy czym jest to porcja liczona razem ze wszystkimi zjedzonymi owocami.

 


Pytania i odpowiedzi

 

1. Czy rozcieńczać soki dla niemowląt?
Soki Gerber przeznaczone dla dzieci po 4. miesiącu życia zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach żywieniowych niemowląt. Dlatego możesz podawać je wygodnie, w formie nierozcieńczonej – wystarczy przelać zawartość butelki do dziecięcego kubeczka.

2. Od kiedy soczki dla niemowlaka?
Soki i nektary Gerber przeznaczone dla niemowląt możesz podawać po 4. miesiącu życia – zgodnie z oznaczeniem na etykiecie. 

3. Jakie soki dla niemowlaka?
Soki dla dorosłych nie spełniają norm żywności dla niemowląt i małych dzieci, dlatego jeśli chcesz włączyć takie produkty do diety swojego niemowlaka, lepiej sięgnąć po soki i nektary przeznaczone specjalnie dla dzieci w określonym wieku. Soki Gerber to jedno- lub dwuskładnikowe produkty, które bazują na owocach z wyselekcjonowanych sadów, nie zawierają barwników ani konserwantów, a wszystkie surowce wykorzystywane do ich produkcji przechodzą rygorystyczne testy jakości. Soki Gerber są odpowiednie dla niemowląt po 4. miesiącu.

 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego maluszka!

  • pobierz jadłospisy stworzone przez dietetyków
  • odbierz darmowe próbki NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O
  • weź udział w konkursach i wygrywaj
  • testuj produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
Mamy oceniają tę treść na 0/5
avatar
Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.