MyFeed Personalized Content

Na specjalne potrzeby żywieniowe

mleka_poczatkowe

 

NAN OPTIPRO® 2

Na specjalne potrzeby żywieniowe

Preparaty specjalistyczne to preparaty do postępowania dietetycznego u wcześniaków, niemowląt lub małych dzieci, które borykają się z problemami brzuszkowymi, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią.

Preparaty specjalistyczne to preparaty do postępowania dietetycznego u wcześniaków, niemowląt lub małych dzieci, które borykają się z problemami brzuszkowymi, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Powstały z myślą o niemowlętach o specjalnych potrzebach żywieniowych (mała masa urodzeniowa, nietolerancja laktozy i biegunka, tendencja do ulewania, lekkie problemy trawienne - kolka i zaparcie).

Ważna informacja

Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.

WALORY PRODUKTU

Dla niemowląt, które nie mogą być karmione piersią

Od narodzin

CZY WIESZ, ŻE...?

nan-gdy_nie_mozesz_karmic_piersia

Preparaty specjalistyczne

należy stosować pod kontrolą lekarza!

Odkryj nasze produkty
PreNAN®

od urodzenia

PreNAN®

Preparat do postępowania dietetycznego dla wcześniaków i niemowląt o bardzo małej masie urodzeniowej. PreNAN® należy do żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Przeznaczony jest tylko do użytku szpitalnego.

PreNAN Wzmacniacz mleka kobiecego

od urodzenia

PreNAN Wzmacniacz mleka kobiecego

PreNAN® Wzmacniacz mleka kobiecego to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla wcześniaków oraz niemowląt o małej masie urodzeniowej. Produkt musi być stosowany pod nadzorem i według zaleceń lekarza. 
 

NAN EXPERTpro TOTAL COMFORT

od urodzenia

NAN® EXPERTpro TOTAL COMFORT

NAN® EXPERTpro TOTAL COMFORT to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt od urodzenia w przypadku zaburzeń trawiennych: kolki, zaparcia, ulewania. NAN® EXPERTpro TOTAL COMFORT jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło w pożywienia dla niemowląt od urodzenia do momentu wprowadzenia żywienia uzupełniającego.

NAN® EXPERTpro AR

od urodzenia

NAN® EXPERTPRO AR

NAN® EXPERTpro AR to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w przypadku ulewań. Produkt jest zagęszczony skrobią ziemniaczaną i zawiera kultury bakterii L.reuteri dzięki czemu ogranicza ulewania.

NAN EXPERTPRO Bezlaktozowy

od urodzenia

NAN EXPERTPRO Bezlaktozowy

NAN EXPERTPRO Bezlaktozowy to mleko początkowe w proszku dla niemowląt od urodzenia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Nie jest odpowiedni dla niemowląt chorych na galaktozemię.

Search icon

Nie znalazłaś/eś potrzebnych informacji?

Wypróbuj naszą wyszukiwarkę