MyFeed Personalized Content
Uśmiechnięta lekarka

Skontaktuj się z Ekspertką

Potrzebujesz porad dotyczących ciąży, porodu, połogu oraz wsparcia w odnalezieniu się w nowej roli Rodzica? Skontaktuj się z naszą położną.

Ekspertka położna

 

 

Edyta Brala od kilkunastu lat pracuje w szpitalu o z III stopniem referencyjności z wyspecjalizowaną opieką nad kobietami w ciąży. Na co dzień przygotowuje pacjentki do porodu, a także otacza opieką świeżo upieczone mamy i noworodki – w tym wcześniaki. Prowadzi również szkołę rodzenia i edukuje w zakresie poradnictwa laktacyjnego oraz opieki nad dziećmi.

Ekspertka odpisuje na wiadomości dwa razy w tygodniu.

Zobacz jak jeszcze możemy Cię wspierać

 

Przygotuj razem z nami torbę do szpitala i sprawdź, jak krok po kroku przebiega cesarskie cięcie. Mamy też dla Ciebie poradnik, który szczegółowo opisuje najważniejsze kwestie związane z opieką nad noworodkiem.

Wyprawka do szpitala
Wyprawka do szpitala – poradnik

Skompletuj całą wyprawkę. Skorzystaj z wygodnej listy do wydrukowania i zaznacz, czego jeszcze Ci brakuje.

Cesarskie cięcie
Cesarskie cięcie - poradnik dla rodziców

Dowiedz się m.in. jak przebiega cesarka, jak się do niej przygotować oraz czy jest bezpieczna.

Poradnik swiezo upieczonych rodzicow
Poradnik dla świeżo upieczonych rodziców

Maluszek jest już z Wami? Być może pojawiły się już pierwsze wątpliwości? – to normalne!

Czat z ekspertem

 

Zapraszamy na comiesięczne czaty z Ekspertką!

Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie co miesiąc nasze Ekspertki odpowiadają na wszystkie Wasze pytania. Znajdziesz tam również merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!

O CO PYTALI INNI RODZICE
 

Dzień dobry, mój synek ma 6 tygodni, bardzo rzadko odbija mu się po jedzeniu (karmienie piersią), chociaż nosimy go w tym celu nawet po 30 min. Czasami widać jednak że się męczy i pokarm "podchodzi mu do gardła". Jak mu pomóc i temu zaradzić?

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Witam, nie zawsze po karmieniu piersią musi się odbić, jeżeli dziecko nie nałyka się powietrza, to się nie odbije. Możecie Państwo spróbować odbijać je w czasie karmienia jeżeli je bardzo łapczywie. Ewentualnie przy dużym wypływie pokarmu blokować wypływ, naciskając brodawkę aż dziecko połknie jedną porcję.

Czy to prawda, że poród drugiego dziecka trwa krócej? Akcja porodowa mojego pierwszego dziecka trwała w całości 6,5 godziny i boję się, że drugie dziecko urodziłabym w samochodzie, w drodze do szpitala 😬

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Tak, to prawda ponieważ etap skracania i rozwierania szyjki u wieloródki jest jednoetapowy. Proszę jechać do szpitala jak będzie miała pani regularne skurcze lub dopłynie Pani płyn owodniowy. Każda ciąża jednak jest inna więc może być też zupełnie inaczej.

Witam serdecznie mój syn skończył Właśnie miesiąc co dwie godziny budzi się i piję 120 mleka modyfikowanego czy jest coś jakiś sposób żeby zagęścić mleko żeby starczało mu na dłużej?

Ekspertka Położna

Edyta Brala:
Niemowlę w drugim miesiącu życia powinno jeść taką ilość co trzy godziny. Nie należy przekarmiać maluszka ponieważ można doprowadzić do otyłości w przyszłości. Nie zawsze płacz dziecka związany jest z głodem. Niekiedy wystarczy przytulić, odbić malucha bądź sprawdzić czy jest odpowiednio ubrane.