Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Artykuł - udostępnij
X
mama-gotujaca-z-dziecmi-w-kuchni

Zabaw się w kucharza swojego maluszka

(0 opinie)

Brakuje Ci pomysłów na dania dla małego smakosza? Pobierz naszą książkę kucharską i skorzystaj ze sprawdzonych przepisów innych rodziców.

czwartek, 03.11.2016

Gotowanie dla niemowląt i małych dzieci może wydawać się nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga wiedzy w temacie rozszerzania diety oraz umiejętnego doboru składników odpowiednich dla maluchów, jednak wcale nie musi być wysoce skomplikowane! Wystarczy odrobina czasu, chęci i kreatywności, aby z pomocą kuchennego wyposażenia samodzielnie „wyczarować” na talerzu malucha posiłki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym podniebieniom, i które pod względem składu będą skomponowane z niemalże aptekarską precyzją, niczym żywność specjalnego przeznaczenia żywieniowego w słoiczkach. 

Samodzielne przygotowywanie posiłków jest równie ważne, jak podawanie dzieciom tych gotowych, specjalnie dla nich przeznaczonych. Gotowanie, w którym, początkowo tylko jako widz, może uczestniczyć maluch, to dla niego przygoda w świecie nowych smaków, kształtów, zapachów i aromatów… na stole.

Wprowadzanie nowych posiłków do diety dziecka często spotyka się z grymasem na jego buzi, odwracaniem główki, wypluwaniem. Pamiętajmy, by nie zniechęcać się zbyt szybko. To zupełnie normalne. Nauka smaków oraz przyzwyczajenie do nowego sposobu jedzenia wiąże się z podejmowaniem niekiedy nawet kilkunastu prób. Niezwykle ważna na drodze akceptacji smaków będzie cierpliwość.

Zachęcamy do pobrania „Książki kucharskiej”, w której znajdziecie szereg różnorodnych propozycji na dania dla maluchów w wieku 6-36 miesięcy. 

  • Książka stanowi praktyczną pomoc dla rodziców.
  • Przepisy w niej zawarte zostały przygotowane przez najlepszych na świecie kucharzy – RODZICÓW małych dzieci, a jednocześnie naszych fanów z profilu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość na Facebooku.
  • Dodatkowo przepisy zostały zweryfikowane przez żywieniowca pod kątem składu i dostosowania do odpowiedniego wieku podawania.
  • Prezentowane przepisy to przepisy na wartościowe potrawy, które mogą być alternatywą dla słoiczków z gotowymi daniami lub też ich urozmaiceniem.

Życzymy smacznego małym brzuszkom!

Kliknij i pobierz książkę kucharską dla swojego malucha! 

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Zdobywaj wiedzę
  • Korzystaj z narzędzi interaktywnych
  • Testuj produkty
  • Śledź aktualne promocje

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

0 opinie