Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X
naukowiec trzymający w rękach molekuły białka

Zaangażowanie w badania nad kobiecym mlekiem

(0 opinie)

Badacze Nestlé prowadzą badania nad mlekiem kobiecym od ponad 50 lat. Wszystko dla Ciebie i Twojego dziecka.

sobota, 01.10.2016

Mleko kobiece jest substancją o złożonym i zmieniającym się składzie, wykazującą wiele korzyści zdrowotnych. Nestlé rozumie, że mleko matki jest i zawsze będzie złotym standardem w żywieniu niemowląt i zobowiązało się do badania jego właściwości odżywczych i zdrowotnych, aby wszystkie niemowlęta mogły czerpać z niego korzyści. Badania nad kobiecym mlekiem są prowadzone przez Nestlé od ponad 50 lat.  Od 1963 roku opublikowano ponad 60 artykułów na temat kobiecego mleka, z wykorzystaniem badań Nestlé.

mama-przytulające-swoje-dziecko

Organizacjami Nestlé, które zajmują się badaniami nad kobiecym mlekiem i karmieniem piersią są: Centrum Badawcze Nestlé i Instytut Żywienia Nestlé.

  • Centrum Badawcze Nestlé

Centrum Badawcze Nestlé z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, mające dodatkowe siedziby na całym świecie, jest centralnym ośrodkiem badań naukowych Nestlé w Polsce. Jako największy na świecie prywatny instytut badań nad żywnością, Centrum Badawcze Nestlé zatrudnia 700 osób, w tym 300 naukowców z 50 różnych krajów. Ich wiedza obejmuje szereg rozległych kompetencji naukowych uzupełnianych przez partnerów zewnętrznych, tj. uniwersytety, instytuty badawcze, szpitale. Naukowcy Nestlé współpracują z ośrodkami badawczo-rozwojowymi Nestlé, aby przełożyć naukowe doniesienia na rozwiązania, które mogą coś zmienić w życiu ludzi na całym świecie.

Od wielu lat Centrum Badawcze Nestlé inwestuje w badania nad kobiecym mlekiem i badaniem jego licznych korzyści zdrowotnych. Centrum Badawcze Nestlé jest w trakcie ciągłych badań i analiz mleka kobiecego i karmienia piersią, i regularnie publikuje artykuły naukowe w czasopismach i na kongresach naukowych.

  • Instytut Żywienia Nestlé

Instytut Żywienia Nestlé (NNI) jest niezależną organizacją wspierającą “Naukę dla Lepszego Żywienia” głoszącą, że innowacyjny, oparty o naukę sposób żywienia  może poprawić jakość życia ludzi na całym świecie. Misją NNI jest być partnerem pracowników służby zdrowia poprzez oferowanie spersonalizowanych informacji żywieniowych, edukację i wymianę informacji. NNI dostarcza bogactwa zasobów żywieniowych, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia są na bieżąco informowani o najnowszych doniesieniach żywieniowych, mają dostęp online do konferencji, e-learningu, spersonalizowanych treści i kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach. Obejmuje to najnowsze publikacje i konferencje online na temat mleka kobiecego i karmienia piersią.

mama-przytulająca-dziecko

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Odbierz darmową próbkę NAN OPTIPRO Plus 2
  • Weź udział w KONKURSACH i wygrywaj!
  • TESTUJ produkty Nestlé dla niemowląt i małych dzieci
  • Otrzymuj NEWSLETTER z informacjami od ekspertów

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

0 opinie

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.