Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Szkoła żywienia dla mamy i dziecka - udostępnij
X
quiz dla mam dzieci w wieku 6-7 miesięcy!
Działaj

Najbardziej pożywny pokarm dla Twojego dziecka

Mleko matki powinno być głównym źródłem pokarmu dla 6-7 miesięcznego dziecka. Chociaż dziecko w tym wieku dopiero rozpoczyna przyjmowanie pokarmów stałych, może chcieć próbować potraw spożywanych przez członków rodziny, jednak nie jest jeszcze gotowe na standardowe jedzenie.

Najbardziej pożywny pokarm dla Twojego dziecka

Prawda czy mit
1/7
Kobiece mleko zawiera duże ilości żelaza, więc dzieci otrzymują go pod dostatkiem.
Niestety, to był mit!
To był mit – okazało się, że wiele dzieci w wieku 6-12 miesięcy nie otrzymuje wystarczającej codziennej dawki żelaza, które wspomaga zdrowy rozwój mózgu oraz pomaga czerwonym krwinkom transportować tlen. Naturalny zapas żelaza, z którym rodzą się dzieci, zaczyna wyczerpywać się w wieku około 6 miesięcy. W tym wieku dzieci karmione piersią potrzebują żelaza oraz cynku, które można znaleźć we wzbogaconych żelazem kleikach oraz przecierach mięsnych.
Brawo
Okazało się, że wiele dzieci w wieku 6-12 miesięcy nie otrzymuje wystarczającej codziennej dawki żelaza, które wspomaga zdrowy rozwój mózgu oraz pomaga czerwonym krwinkom transportować tlen. Naturalny zapas żelaza, z którym rodzą się dzieci, zaczyna wyczerpywać się w wieku około 6 miesięcy. W tym wieku dzieci karmione piersią potrzebują żelaza oraz cynku, które można znaleźć we wzbogaconych żelazem kleikach oraz przecierach mięsnych.
Prawda czy mit
 

Dziękujemy za wzięcie udziału