Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X

Nawilżanie z Cetaphil

Zaniedbując potrzeby pielęgnacyjne skóry dziecka, można doprowadzić do suchości skóry. Podpowiadamy, jak ją nawilżać!

czwartek, 10.11.2016

Trzymając dziecko oburącz - tak jak w trakcie zanurzania w wodzie wyjmij maluszka i połóż na ręczniku, delikatnie otulając go. Nie wycieraj skóry poprzez pocieranie. Wystarczy osuszyć ją, lekko dotykając ręcznikiem. Pamiętaj, aby dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc - za uszami, pod paszkami, w pachwinach, pomiędzy pośladkami oraz w miejscach zgięć i fałdek na skórze. 

KROK 1: Kiedy skóra dziecka jest już osuszona, możesz przystąpić do kolejnego etatu – nawilżania skóry. Przełóż dziecko na suchy ręcznik lub pieluszkę. Użyj Balsamu nawilżającego Cetaphil® Baby, który pomaga odbudować naturalną barierę ochronną oraz chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

nawilzanie-krok1

KROK 2: Nałóż balsam na dłonie, ogrzej własnym ciepłem i delikatnymi ruchami, rozpoczynając od główki, wcieraj go w skórę dziecka. Pamiętaj, aby dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Zwróć uwagę na wszystkie fałdki i zagłębienia. Kolejność i technika nawilżania nie ma znaczenia, wielu rodziców wykonuje go intuicyjnie, bacznie obserwując zachowanie dziecka.

nawilzanie-krok2

KROK 3: Nawilżanie możesz rozpocząć np. od klatki piersiowej, poprzez rączki, brzuch, nóżki, plecki dziecka, a na koniec główka i twarz.

nawilzanie-krok3

KROK 4: Dzięki obserwacji zachowania dziecka wkrótce zauważysz, jaki sposób nawilżania sprawia mu przyjemność, a jakiego dotyku „unika”. Na koniec ubierz dziecko, we wcześniej przygotowane czyste ubranka.

nawilzanie-krok4

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Zarejestruj się!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.