Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X
mama-całująca-brzuszek-niemowlaka

Masaż z Cetaphil

Nabrałaś wprawy w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych dziecka? Pokuś się o regularne wykonywanie masażu jego ciała!

czwartek, 10.11.2016

Obecnie wiele mówi się o dobrodziejstwie bezpośredniego kontaktu „skóra do skóry”. Pojawiają się też doniesienia o dobroczynnym wpływie masażu niemowlęcia czy dziecka. Nie chodzi tutaj o masaż leczniczy wykonywany przez rehabilitanta. Może go wykonać każdy rodzic. Masaż to nic innego jak dotykanie, głaskanie, przytulanie dziecka – od pierwszych chwil jego życia. Jeśli już nabierzemy wprawy w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych naszego dziecka, możemy pokusić się o regularne wykonywanie masażu całego ciała.

Jakie korzyści przynosi masaż?

Masaż przede wszystkim wycisza i uspokaja dziecko, daje mu poczucie własnego ciała. Dla rodziców jest to też okazja do nawiązania i wzmocnienia więzi z dzieckiem. Dzięki regularnym masażom rodzice nabierają pewności siebie i umiejętności opieki nad dzieckiem. Doskonale sprawdzi się tutaj Oliwka do masażu Cetaphil® Baby.

Jak się przygotować do masażu?

Pomieszczenie powinno być nagrzane, a dziecko nie głodne. Należy rozebrać dziecko, położyć je na ręczniku. Nalewając Oliwkę do masażu Cetaphil® Baby, należy ogrzać ją w dłoniach. Następnie wykonując powolne, okrężne ruchy, należy rozpocząć masaż w kolejności: brzuch, ramiona, nogi, plecy, twarz.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów masażu.

masaz-krok1
 

masaz-krok2

masaz-krok3

masaz-krok4

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Zarejestruj się!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.