Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Artykuł - udostępnij
X
mama-głaszcze-dziecko-po-brzuszku

Małe brzuszki to wielkie potrzeby

(0 opinie)

Czy wiesz, że potrzeby żywieniowe dzieci, w przeliczeniu na kg masy ciała, przewyższają potrzeby dorosłych?

wtorek, 04.10.2016

W życiu każdego niemowlęcia przychodzi okres (ok. 6 miesiąca życia), kiedy mleko mamy przestaje mu wystarczać do zaspokajania potrzeb żywieniowych. W czasie pierwszego roku życia ma bowiem miejsce intensywny wzrost, a wraz ze wzrostem rosną potrzeby żywieniowe.
Do końca 12. miesiąca życia dziecko potraja swoją urodzeniową masę ciała. Nic dziwnego zatem, że potrzebuje do 5 razy więcej składników odżywczych i 2 razy więcej kilokalorii na kilogram masy ciała w porównaniu do dorosłych! Należy jednak pamiętać, że pojemność brzuszka malucha jest bardzo mała. Z tego też względu żywność przeznaczona dla niemowląt powinna mieć wysoką gęstość odżywczą – zawierać dużą ilość składników pokarmowych w stosunku do dostarczanej energii. 

małe-brzuszki-wielkie-potrzeby

W odpowiedzi na rosnący apetyt dziecka, poza przecierami warzywnymi i owocowymi do diety malucha należy zacząć stopniowo wprowadzać produkty zbożowe, zaczynając od kleików i kaszek. W czasie pierwszych 1000 dni życia dziecka kleiki i kaszki odgrywają ważną rolę w zaspokajaniu potrzeb żywieniowych dziecka i łagodnie przyzwyczajają go do nowych smaków i konsystencji. Małe brzuszki to wielkie potrzeby, dlatego każda porcja kaszek zbożowych Nestlé stanowi zbilansowany posiłek, zawierający odpowiednią ilość składników odżywczych, aby dzień po dniu wspierać wzrost i rozwój Twojego dziecka.

bifidus-BL

kaszki-nestle-wykres

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

  • Zdobywaj wiedzę
  • Korzystaj z narzędzi interaktywnych
  • Testuj produkty
  • Śledź aktualne promocje

Zarejestruj się!

Powiązane tematy
Opinie o artykule

Podziel się opinią

0 opinie