Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Article - udostępnij
X
kaszka-gryczana-nestle-i-niebieski-mis

Kaszki gryczane - cenne uzupełnienie diety dziecka

Pozwól, by Twoje dziecko poznało smak kaszy gryczanej i skorzystało z jej dobroczynnych właściwości!

poniedziałek, 03.10.2016

kaszki-gryczane.jpg

Kasze (w postaci kaszki) są pierwszym produktem zbożowym, wprowadzanym do diety malucha. Przygodę dziecka z ich smakiem należy zainicjować nie wcześniej niż po skończeniu przez niego 4. m. ż. i nie później niż przed ukończeniem 6. m. ż. Z dietą dziecka kojarzone są głównie kasza pszenna (manna), ryżowa i kukurydziana. Pozostałe typy kasz (takie jak: gryczana, pęczak, jęczmienna) znane są głównie jako kasze dorosłych. Warto zmienić ten zwyczaj i zacząć urozmaicać dietę maluchów, podając im także inne typy kasz. Każda z nich bowiem pochodzi z innego zboża i jest źródłem cennych składników odżywczych.

Kasza gryczana - „królowa” kasz

Na uwagę zasługuje przede wszystkim kasza gryczana, bardzo dobrze znana dorosłym, a niestety często pomijana w diecie maluchów. W przeprowadzonym, z udziałem mam, badaniu* aż 81% wskazało kaszkę gryczaną jako ulubioną kaszę, co uplasowało ją na pierwszym miejscu, przed kaszą jęczmienną i manną.

kaszka-gryczana-krolowa-kasz

Zdecydowana większość potwierdziła także, że ich dzieci lubią spożywać kasze, jednak w tym wypadku kasza gryczana wypadała już znacznie słabiej – wskazało ją zaledwie 13% mam. Czemu tak niewielka część maluszków lubi wspaniałą kaszę gryczaną? Być może dlatego, że nie nauczyły się jej jeść. Pozwól, by Twoje dziecko także poznało jej łagodny smak i skorzystało z jej dobroczynnych właściwości!

Przeszkodą w serwowaniu dziecku „dorosłych” kasz w początkowym okresie może być ich stopień rozdrobnienia. „Grube” kasze, w tym kasza gryczana, przed podaniem półrocznemu dziecku wymagają rozgotowania lub zmiksowania do idealnie gładkiej konsystencji, by twarde cząstki nie podrażniały delikatnego brzuszka dziecka. Jadłospis starszych dzieci może już zawierać kaszę gryczaną w klasycznej, ugotowanej na sypko formie (jako dodatek skrobiowy do zupki lub obiadku, w miejsce ziemniaczków, ryżu lub makaronu).

Małe brzuszki to wielkie potrzeby!

Mając na uwadze wyjątkowe potrzeby najmłodszych, opracowaliśmy Kaszki gryczane Nestlé. Stopień rozdrobnienia i skład kaszek dostosowany jest do wymagań żywieniowych niemowląt po 6. miesiącu życia aż do dzieci do lat 3. Nowa receptura kaszek Nestlé zawiera żelazo, ważne dla rozwoju mózgu dziecka. Jedna porcja kaszki pokrywa aż połowę dziennego zapotrzebowania na ten składnik! Rodzice mogą wybierać zarówno wśród wariantów mlecznych i  bezmlecznych, owocowych i bez dodatku owoców. Porcja każdej kaszki gryczanej Nestlé dostosowana jest do wielkości małego brzuszka, a przy tym zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.

W skład nowej linii kaszek gryczanych Nestlé wchodzą:

  1. Nestlé Kaszka gryczana
  2. Nestlé Kaszka mleczna gryczana​
  3. Nestlé Kaszka mleczno-gryczana z morelą
  4. Nestlé Kaszka gryczana ze śliwką

kaszki-gryczane-nestle

Z uwagi na swój wyjątkowy smak, nowe kaszki gryczane Nestlé stanowią cenne uzupełnienie i urozmaicenie diety, i mogą trafić do serc - spragnionych nowych, żywieniowych wrażeń - dzieci. Dobrze sprawdzą się w ramach śniadania, kolacji lub jako forma przekąski.

Porcja kaszki gryczanej Nestlé dostarcza:

składników ważnych dla rozwoju mózgu i funkcji poznawczych:

  • żelazo

Kaszki Nestlé zawierają żelazo ważne dla rozwoju mózgu dziecka. 1 porcja kaszki Nestlé dostarcza ponad 50% dziennego zapotrzebowania dziecka na żelazo, a witamina C obecna w kaszce wspiera jego wchłanianie.

  • jod

Jod odgrywa ważną rolę w rozwoju poznawczym dziecka.

  • ALA (Omega 3)

Składnikiem dwóch kaszek Nestlé** jest kwas alfalinolenowy z rodziny Omega 3, w skrócie ALA. Jest to niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy, który przyczynia się do rozwoju mózgu i tkanek nerwowych.

immunoksładników oraz bifidus BL

  • cynk, żelazo, witaminy A*** i C

To składniki mineralne i witaminy, które uczestniczą w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego dziecka.

  • bifidus BL

Bifidus BL to aktywne kultury Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią.

żelazo-w-kaszkach-gryczanych-Nestle.jpg

* http://www.lubiekasze.pl/wyniki-badania-nt-spozycia-kaszy

**Nestlé Kaszka mleczna gryczana, Nestlé Kaszka mleczno-gryczana z morelą

***zawartość zgodna z przepisami prawa

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Zarejestruj się!

Mamy oceniają tę treść na 4.9/5

Najlepsze i co najważniejsze smakowały mojej córci . Polecamy

Nowe kaszki gryczane są super sprawą, jeśli dziecko ma problemy z wypróżnianiem. Kiedy dostałam je do testowania, moja córka miała problemy z wypróżnianiem. a kaszki z kaszą gryczaną pozwoliły jej uporać się z tym problemem. Dalej stosuję kaszke gryczana w diecie maleństwa i jesteśmy obie zadowolone.

Kaszki gryczane to doskonała alternatywa by urozmaicić jadłospis malucha. Szczególnie kaszka śliwkowa przypadła do gustu mojemu synkowi. Pozostaniemy z pewnością na długo z tą marką . Dziękuję za możliwość poznania nowego smaku w imieniu syna i moim- zadowolonej mamy.

Kaszka smaczna i zdrowa polecam.

Kaszki gryczane bardzo smakowały mojemu synkowi,a zwłaszcza sliwkowa, sama gryczana jest troszkę mdla. Dziękujemy za możliwość wypróbowania kaczek gryczana, napewno wprowadzimy kaszki gryczane do menu dziecka i polecam także innym rodzicom i maluszków spróbować kaszek gryczane, warto.

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.