Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Imiennik

Wybierz imię dla dziecka

Ciąża to wyjątkowy czas oczekiwania na narodziny dziecka. Wykorzystajcie go jak najlepiej i zacznijcie planować Waszą wspólną przyszłość. Jeśli znacie już płeć maluszka, zacznijcie np. od znalezienia imienia dla dziecka. Skorzystajcie z imiennika, w którym znajdują się zarówno imiona dla chłopców, jak i imiona dla dziewczynek. Sprawdźcie znaczenie popularnych i rzadkich imion oraz ich pochodzenie. Poznajcie też charakterystykę osób, najważniejsze atrybuty, datę imienin, a nawet znane osobistości o danym imieniu. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą znajdziecie najładniejsze imiona dla dziewczynek oraz chłopców. 

Vanessa

Pochodzenie i znaczenie imienia: Imię Vanessa (Wanesa, Wanessa) zostało stworzone przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta – pochodzi od pierwszych sylab nazwiska i imienia Esther Vanhomrigh, jego przyjaciółki.

Charakterystyka osoby: Vanessa to optymistyczna dusza towarzystwa. Asertywna i pewna siebie, zawsze stawia na swoim i rzadko kiedy pozwala sobą kierować. Jest szczera, nie stara się nikomu przypodobać i bez ogródek mówi, co myśli. W ludziach – oprócz podobnych cech – ceni autentyczne pasje i wiedzę na interesujący ich temat. Sama jest zwolenniczką rozwijania się przez całe życie – nauka nie kończy się u niej na szkole. Jeśli Vanessa nie wybierze kariery coacha czy terapeuty (co jest prawdopodobne, gdyż rozumie ludzi i umie słuchać), z pewnością zechce realizować się artystycznie, np. jako fotografka czy dekoratorka wnętrz. Ma bowiem świetny gust i oko do detali, jest wrażliwa na piękno, sztukę i muzykę.

Znane osoby o tym imieniu:
Vanessa Mae – kompozytorka, skrzypaczka
Vanessa Paradis – piosenkarka, aktorka, modelka

Imieniny: 22 kwietnia, 28 sierpnia

Atrybuty: Optymistka, towarzyska, pewna siebie, asertywna, szczera, otwarta, bezpośrednia, inteligentna, ciekawa świata, lubi się uczyć i rozwijać, uzdolniona artystycznie, wrażliwa, ma dobry gust

Pytania i odpowiedzi

pytania

Jakie jest najładniejsze imię dla dziewczynki i chłopca?

Najładniejsze imiona dla dziewczynki to takie, które spodobają się obojgu rodzicom. Podobnie jest w przypadku chłopców. Imię powinno przede wszystkim pasować do nazwiska dziecka. Według prawa absolutnie imię dla dziewczynki lub chłopca nie powinno ośmieszać maluszka. Nie może też być zdrobnieniem pełnego imienia.

Jakie było najpopularniejsze imię dla dziewczynki w 2019 roku?

Wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek, które były nadawane w 2019 roku, znajdują się następujące propozycje: Zuzanna, Julia, Maja, Zofia, Hanna, Lena, Alicja, Maria, Amelia oraz Oliwia.

Jakie było najpopularniejsze imię dla chłopca w 2019 roku?

Najpopularniejsze imię dla chłopca, na które w 2019 roku decydowali się świeżo upieczeni rodzice, to: Antoni, Jan, Jakub, Aleksander, Szymon, Franciszek, Filip, Mikołaj, Wojciech oraz Adam. 

Jakie są najbardziej nietypowe imiona męskie?

Javier i Fabien to najbardziej nietypowe imiona męskie, które w 2019 roku rodzice nadawali swoim maluszkom. 

Jak są rzadkie imiona dla dziewczynek?

Rzadkie imiona dla dziewczynek to m.in. Zoi, Emi oraz Eilen. To właśnie te nietypowe imiona w 2019 roku zostały dziewczynkom nadane tylko 2 razy. 

Jak brzmią staropolskie imiona dla dziewczynek i chłopców?

Najładniejsze imiona dla dziewczynki, które są już nadawane od wieków, to m.in.: Maria, Bogumiła, Czesława, Ludmiła czy Janina. Z kolei do najładniejszych imion dla chłopców zalicza się takie propozycje jak: Bogusław, Dobromir, Gniewomir, Mieszko, Radosław czy Wojciech. 

Szukaj

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.