Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSS - kafelki

Article - udostępnij
X

50 lat BOBO FRUT

Najpiękniejsze wspomnienia zostają z nami na długo, czasem nawet na zawsze. Podobnie jest ze smakami – te, które poznaliśmy w dzieciństwie, pamiętamy latami. Czy wiesz, że polska marka BOBO FRUT, dziś chętnie wybierana przez polskich rodziców marka soków dla niemowląt i małych dzieci, powstała 50 lat temu?

poniedziałek, 30.04.2018

Łyk wspomnień!

Naturalny, z dodatkiem witaminy C, owocowo-warzywny sok bez dodatku cukru to dla najmłodszych solidna „porcja zdrowia”. Dla większości dzisiejszych rodziców każdy łyk to jednak także coś znacznie więcej – potężna dawka wspomnień. Wielu z nich pamięta bowiem smak soków BOBO FRUT ze swoich najmłodszych lat – wtedy dostawali je „od święta” od rodziców, dziś sami serwują je dzieciom. Chociaż od tego czasu rodzina soków BOBO FRUT znacznie się powiększyła, ich smak niezmiennie towarzyszy kolejnym pokoleniom Polaków w pierwszych latach życia.

Rzeszowska Alima – tu wszystko się zaczęło

Czy wiesz, że historia marki BOBO FRUT związana jest z rzeszowską fabryką Alima? Początki jej działalności sięgają już lat 20. XX wieku, jednak dopiero w latach 50. przedsiębiorstwo zaczęło wytwarzać przetwory owocowo-warzywne. Tak powstały Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Alima.

Pierwsza butelka soku BOBO FRUT

Przełomowy okazał się rok 1968, kiedy w Alimie powstała pierwsza butelka soku BOBO FRUT Jabłko banan i marchewka, który do dziś stanowi jeden z ulubionych wariantów smakowych.

To wydarzenie historyczne – był to pierwszy w Polsce zakład przetwórczy z oddziałem produkcji soków i przetworów dla niemowląt i małych dzieci. Sztandarowym produktem rzeszowskiej fabryki stały się soki przecierowe, które rodzice do dziś chętnie wybierają dla swoich dzieci.

W pierwszym roku działalności powstało 100 ton soku, co oznacza więcej niż 1 porcję soku na minutę! Każda butelka opatrzona była charakterystyczną, uśmiechniętą buzią chłopca z wyjątkowo bujną czupryną. Z pewnymi zmianami, przetrwałą ona aż do teraz.

Lata 70. – BOBO FRUT rośnie w siłę!

BOBO FRUT szybko zostały docenione nie tylko przez rodziców i ich małych podopiecznych, ale także przez specjalistów zajmujących się żywieniem najmłodszych. W latach 70. XX wieku eksperci z Instytutu Matki i Dziecka pisali:

"Wielka staranność przy opracowaniu receptur, a także stałe polepszanie warunków technologicznych wpływają na to, że soki Bobo Frut wykazują niezwykle małe straty wartości odżywczych. Wszystko to sprawia, że przydatność rzeszowskich przetworów owocowych i warzywnych w żywieniu małych dzieci jest ogromna".

Soki BOBO FRUT zdobyły serca Polaków. W 1978 roku rodzice mogli wybierać już spośród 41 produktów powstających w rzeszowskich zakładach. Było wśród nich 17 rodzajów soków, 9 przecierów z owoców i warzyw, 4 zupy oraz 3 desery.

Towar deficytowy

Popularność soków BOBO FRUT rosła szybko. Był to czas, gdy zdobycie dla swojego malucha soku BOBO FRUT było nie lada wyzwaniem. W latach 80. ci rodzice, którym brakowało znajomości pozwalających otrzymać soki „spod lady”, musieli czekać na nie w długich kolejkach. Nikogo to jednak nie odstraszało a soki BOBO FRUT stały się w polskich domach obiektem pożądania.

Poznaj warzywa i owoce BOBO FRUT

Do produkcji soków BOBO FRUT wykorzystujemy aż 16 gatunków owoców i 3 warzywa. To jednak jeszcze nie koniec troski o różnorodność w diecie najmłodszych – wykorzystujemy dodatkowo bogactwo ich odmian. Do soków BOBO FRUT trafiają np. jabłka aż 6 popularnych i lubianych przez Polaków odmian – Golden Delicious, Jonagold, Szampion, Gala, Melrosa i Spartan. Każda z nich ma swoją własną historię – warto wspomnieć choćby o tym, że korzenie pierwszej z wymienionych, Golden Delicious, sięgają już końca XIX wieku!

O jakość owoców i warzyw BOBO FRUT dbamy od samego początku – uprawy, z których pochodzą prowadzone są na obszarach o szczególnie korzystnych warunkach. Świeże jabłka i marchewki, których używamy do produkcji soków BOBO FRUT pochodzą z rolniczej Lubelszczyzny – z okolic Kazimierza Dolnego i Hrubieszowa, które cenimy za obecność niezwykle żyznych gleb – czarnoziemów. Gruszki, które trafiają do naszych soków dojrzewały z kolei na słonecznych polach południowej Europy: w Hiszpanii i Włoszech.

Nasi dostawcy są z nami od pokoleń, niektórzy nawet od początku produkcji soków BOBO FRUT. Pomagamy im doskonalić swoje uprawy, ale wierzymy też w siłę tradycji – od połowy lat 70. tworząc nasze soki korzystamy z tej samej odmiany dyni – Bambino.

Jakość, której możesz zaufać

Nawet najpiękniejszy owoc czy warzywo, zanim trafi do soku, musi spełnić surowe normy – nawet do 500 razy bardziej rygorystyczne niż w przypadku soków dla dorosłych. Wysoką jakość gotowego produktu zapewnia także tradycyjny sposób pasteryzacji, przypominający domowe wekowanie. Wszystko po to, by kolejne pokolenia dzieci mogły poznać i pokochać smak soków i nektarów przecierowych BOBO FRUT.

Świętujemy! #50latBOBOFRUT

Po 50 latach od stworzenia pierwszego soku BOBO FRUT, produkty te wciąż cieszą się zaufaniem polskich rodziców i są przez nich chętnie wybierane. Marka BOBO FRUT świętuje właśnie 50. urodziny. Aby przywołać wspomnienia z „tamtych lat” BOBO FRUT, w limitowanej edycji, przyodział Jubileuszowe etykiety. Świętujmy razem bo Smak dzieciństwa pamięta się latami. 

BOBO FRUT 100% SOK JABŁKO Z MARCHEWKĄ

BOBO FRUT 100% SOK JABŁKO, MARCHEWKA I BANAN

BOBO FRUT 100% SOK WIELOOWOCOWY

BOBO FRUT NEKTAR JABŁKO, TRUSKAWKA I ARONIA

BOBO FRUT NEKTAR JABŁKO I GRUSZKA

BOBO FRUT 100% SOK JABŁKO, MARCHEWKA I MORELA

Czytaj dalej

Dołącz do Programu Nestlé Baby&me

Pozwól nam wspierać Cię naszą wiedzą i doświadczeniem na poszczególnych etapach rozwoju Twojego malucha!

Mamy oceniają tę treść na 0/5

Nadal nie znalazłaś tego
Czego szukasz?

Wypróbuj naszą nową wyszukiwarkę. Zawsze znajdziesz tam coś dla siebie.