Dostosuj swoje treści

Moje dziecko w:
miesiącu życia
 

Prawidłowe żywienie dziecka - to zdrowie w przyszłości

Dobrze zbilansowana dieta nie tylko wspomoże najlepszy rozwój psychosomatyczny, ale zaprogramuje nawyki żywieniowe malucha na długie lata, nawet na dorosłe życie.

1/1

Karmienie piersią - artyk...
Liczne dobrodziejstwa dla mojego malucha

Karmić dziecko piersią? Chciałabym, ale mam wiele pytań. Mówi się, że karmienie piersią bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka i ma mnóstwo zalet. Chciałabym je poznać.

Karmienie piersią - artyk...
Praktyczne porady na problemy z karmieniem piersią

Karmienie dziecka piersią nie jest zawsze drogą usłaną różami. Jakie są najlepsze sposoby by pokonać te najczęstsze problemy?

Karmienie piersią - artyk...
Karmienie piersią jest dla mnie dobre!

Zawsze dostępne i idealnie dopasowane do potrzeb mojego maluszka mleko - utrata kilogramów bez konieczności przechodzenia na dietę, najlepszy sposób na depresję... wybór jest oczywisty! Będę karmić piersią!

Karmienie piersią - artyk...
Mleko matki: najlepszy pokarm na świecie

Pokarm matki to unikalna substancja, która jest idealnie dostosowana przez naturę do potrzeb niemowlęcia. Ponadto, stale się zmienia i dopasowuje do nowych potrzeb Malucha. Hmm... i pomyśleć, że to zasługa mojego własnego ciała!

Niejadek
Pomocy: mój maluch grymasi i nic nie chce jeść – nagle stał się niejadkiem!

Od teraz każdy posiłek to marudzenie. Moje dziecko nie chce jeść niczego co mu daję, a ja się tym ogromnie stresuję. Martwię się też o jego zdrowie. Czy jest na to jakiś sprytny sposób?

Rozszerzanie diety niemow...
Chcę wiedzieć wszystko na temat wprowadzania nowych pokarmów do diety niemowląt!

Moje dziecko skończy niebawem 6 miesięcy i chciałabym podać mu po raz pierwszy inny pokarm niż mleko… Dlaczego jest to tak ważny krok?

Rozszerzanie diety niemow...
Uczę dziecko rozróżniać smak... a nawet – smaki!

Mówi się, że niemowlęta wolą słodkie od słonego, że smaki kształtują się w brzuchu matki, a wrażliwość kubków smakowych zależy od różnorodności spożywanych pokarmów... Chciałabym więc wiedzieć jak to się dzieje, że mój maluszek staje się powoli małym smakoszem!

Rozszerzanie diety niemow...
Żuje, gryzie: dziecko odkrywa nieznany mu dotąd bogaty świat smaków!

Od narodzin dziecko jest karmione wyłącznie mlekiem. Wprowadzając nowe produkty do jego diety, zapoznaję je nie tylko z nowymi smakami, ale również z nieznanymi jeszcze konsystencjami. To dopiero prawdziwa rewolucja!

Pytania odnośnie żywienia...
Jak wyrobić dobre nawyki żywieniowe u mojego dziecka?

Wszyscy wiemy, że należy jeść ok. 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Czy zasada ta dotyczy również mojego malucha? Nie jestem specjalistą w dziedzinie żywienia i potrzebuję porad.

Pytania odnośnie żywienia...
Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi festiwal smaków, zapachów i kolorów... na stole.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi festiwal smaków, zapachów i kolorów... na stole.