Dostosuj swoje treści

Moje dziecko w:
miesiącu życia
 

Przeciery i soki owocowo warzywne dla niemowląt i dzieci

konsultacja merytoryczna:
Anna Rzeszotek

Twój Maluch jeszcze dorośnie do innych soków

Owoce, warzywa, soki przecierowe oraz przeciery owocowe i warzywne odgrywają istotną rolę w diecie dzieci - dostarczają tego, co najlepsze w owocach i warzywach, czyli witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Nie bez znaczenia jest jakość serwowanych dziecku warzyw i owoców, dlatego należy zwracać uwagę na to, jakie soki kupujemy, a następnie podajemy naszym maluchom.

Jednym z najczęściej popełnianych przez rodziców błędów jest podawanie dzieciom „dorosłych” soków i napojów, które nie są dostosowane do potrzeb niemowląt i małych dzieci do lat 3 i często mogą mieć nieodpowiednią dla najmłodszych jakość. Twój maluch jeszcze dorośnie do innych soków.

bobofrut sok 3

 

 

www bobofrut tabliczkaArtykul1bDzieciom do 3. roku życia najlepiej podawać te soki, które są specjalnie dla nich przeznaczone, takie jak soki Bobo Frut. Są one od lat chętnie wybieranymi sokami dla niemowląt i małych dzieci.

Zarówno soki owocowo-warzywne, jak i nektary Bobo Frut nie zawierają dodatku cukru (zawierają naturalnie występujące cukry), a ich skład został opracowany z myślą o potrzebach najmłodszych. Soki i nektary Bobo Frut, spełniają nawet do 500 razy bardziej surowe normy niż soki i nektary dla dorosłych i starszych dzieci. Soki i nektary Bobo Frut zawierają starannie wyselekcjonowane składniki, które są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. 

Jak rozpoznać sok odpowiedni dla małych dzieci?

Przeznaczenie produktu dla niemowląt potwierdza zamieszczany na etykiecie napis informujący o tym, że jest to „środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego”, czyli produkt, który ze względu na swój specjalny skład i sposób wytwarzania:

pieczatka 2Soków takich należy szukać na półce wśród innych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Jednym z ich wyróżników jest widniejące na froncie etykiety wskazanie wieku dziecka, dla którego przeznaczony jest sok (np. „po 6. miesiącu życia, „po 1. roku życia”).

Ze względu na wysoką jakość soków i nektarów – środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, warto je podawać nie tylko do momentu ukończenia przez malucha 1. roku życia, ale i dłużej. 

Takie postępowanie jest gwarantem tego, że podajemy dziecku to, co dla niego odpowiednie. 

Więcej z kategorii ZDROWA PORCJA WIEDZY O SOKACH: